Newsy
Gry

09.11.2022 11:53

Co z Call of Duty 2023? Nową odsłoną serii będzie... MW II 2023?

Jesteśmy niecałe 2 tygodnie od gorącej premiery Call of Duty MW II (2022). Cały czas jednak pojawiają się plotki dotyczące Call of Duty 2023. Zgodnie z doniesieniami, seria miała mieć rok przerwy. Okazuje się jednak, że przyszłoroczny CoD jednak się pojawi. Z tym że nie w takiej formie, jakiej oczekiwaliśmy.

Call of Duty 2023 będzie dużym DLC do Modern Warfare II (2022)?

Zawirowania wokół przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft doprowadziły do wątpliwości, czy Call of Duty będzie wychodziło na konsole Sony – bezpośredniego konkurenta Microsoftu.

Potwierdzono jednak, że powstające odsłony mają ukazać się na wszystkich dotychczasowych platformach. Jednak Call of Duty ma już nie ukazywać się co rok. Przerwa miała nastąpić w 2023 roku.

Tak się nie stanie. Z raportu finansowego Activision wynika, że w 2023 roku dojdzie do premiery pełnoprawnego produktu premium marki Call of Duty:

Zobacz także: Najlepsze ustawienia graficzne dla Call of Duty MW2 na PC

Jason Schreier (znany insider) przekazał jednak, że nie będzie to kolejna odsłona Call of Duty, a duży, samodzielny dodatek do Modern Warfare II (2022). Ma on zawierać nową zawartość zarówno do trybu multiplayer, jak i do kampanii. Prawdopodobnie będzie on też wyceniony jako pełnowartościowy produkt.

Co istotne, w dalszym ciągu ma to być Modern Warfare II. Czyżby po raz pierwszy od bardzo dawna pełnoprawna odsłona serii miała cieszyć się żywotnością dłuższą niż rok?

Wychodzi na to, że tak. Dlatego sprawdź recenzję MW II – najlepszego Call of Duty od lat – w serwisie Grywalnia.pl!

Zobacz także: Sławni piłkarze pojawią się w Modern Warfare II? Sprawdź którzy!