Esport

01.03.2022 17:00

Ogromna oglądalność IEM Katowice 2022. To największy turniej esportowy bez rangi Majora

Oglądalność IEM Katowice 2022 dorównała popularności największych turniejów esportowych rangi Major. To oznacza, że impreza organizowana w naszym kraju należy do jednej z najważniejszych na globalnej scenie esportowej. Sprawdź statystyki i przekonaj się, ile osób oglądało IEM Katowice 2022.

Statystyki IEM Katowice 2022 – niezwykle wysoka oglądalność

Turniej IEM Katowice 2022 zapamiętamy jako pełne emocji wydarzenie, które pokazuje, że globalna scena esportowa ciągle się rozwija. Od pierwszych zapowiedzi, przez fazę play-in, ćwierćfinały i finał FaZe Clan vs G2 – ostatnie tygodnie sprawiły, że najwięksi fani CS:GO ze zdumieniem obserwowali poczynania swoich ulubionych drużyn.

Okazuje się, że tegoroczny turniej przyciągnął rekordową liczbę fanów. Oglądalność IEM Katowice 2022 w szczytowym momencie wyniosła aż 1 122 015 widzów. Fanów przyciągnął oczywiście niezapomniany finał FaZe z G2.

faze zwyciezcy turnieju cs go na iem katowice 2022

Walki na Mirage'u podczas finału FaZe Clan vs G2 nie zapomnimy nigdy!

To jednak nie koniec godnych podziwu statystyk. Średnia liczba widzów turnieju wyniosła 330 tysięcy osób. Jest to znaczny wzrost w porównaniu z Intel Extreme Masters z 2020 roku (przypomnijmy, że w 2021 roku impreza się nie odbyła). Wtedy to średnia liczba widzów wyniosła 280 tysięcy osób, a finał obejrzało nieco ponad milion osób.

Zobacz także: Polska Liga Esportowa 2022 – nowy sezon z ogromną pulą nagród!

Co to oznacza? IEM Katowice 2022 był najczęściej oglądanym turniejem CS:GO bez rangi Majora w historii. To przełomowa i wzruszająca wiadomość. Dzięki niej my, fani wirtualnych rozgrywek z całego świata, mamy głęboką nadzieję, że z każdym kolejnym rokiem pojawiać się będzie coraz więcej wydarzeń tej rangi.

s1mple najlepszy gracz CS GO Na IEM Katowice 2022

Zapamiętamy również wzruszające przemówienie s1mple'a, ukraińskiego gracza, który zaapelował o pokój na świecie

Przypomnijmy, że Major PGL w Sztokholmie w 2021 roku śledziło ponad 2,7 miliona osób (a licząc Chińczyków – ponad 18 milionów!). Oglądalność IEM Katowice 2022, choć wysoka, dalej ustępuje najwyższym rangom turniejom. Wierzymy jednak, że różnica z roku na rok będzie maleć!

Zobacz także: Premiera Apex Legends Mobile w 10 krajach. Kiedy w Polsce?