Esport
Newsy

19.09.2021 15:30

Scena esportowa CS: GO odetchnęła – major PGL w Sztokholmie z udziałem publiczności!

Scena esportowa CS: GO bacznie obserwowała wprowadzanie kolejnych obostrzeń związanych z sytuacją pandemiczną. Z tego względu do niedawna nie było wiadomo, jak będzie zorganizowany turniej. Teraz mamy już jasność. W końcu zobaczymy duży turniej CSa na żywo!

Major w Sztokholmie na żywo i z publicznością

Od początku było wiadomo, że major PGL odbędzie się w stolicy Szwecji. Problematyczne były obostrzenia, przez które nie można było stwierdzić, czy publika będzie mogła wziąć udział w wydarzeniu. To się jednak zmieniło!

PGL Sztokholm 2021 odbędzie się w terminie od 26 października do 7 listopada. Wydarzenie zorganizowane będzie na Avicii Arena (dawniej Ericsson Globe). Kompleks w całości zostanie wypełniony widzami, których zmieści się aż 14 tysięcy!

A będzie co oglądać, gdyż pula nagród turnieju wynosi okrągłe 2 miliony dolarów!

Warto przypomnieć, że ostatnim turniejem tej rangi był zorganizowany 2 lata temu w Berlinie Starladder Major. Liczymy, że w niedalekiej przyszłości wrócimy do normalności i scena esportowa CS: GO znów będzie mogła cieszyć się eventami na żywo.

Zobacz także: Jak dostać się na scenę e-sportową?

PGL Sztokholm 2021 a szczepienia

Scena esportowa CS: GO musi bacznie obserwować restrykcje obowiązujące w danych krajach i nakładane przez organizatorów. Włodarz PGL, Silviu Stroie, zapowiedział już, że w każdym organizowanym przez PGL wydarzeniu od 2022 roku będą mogli brać udział wyłącznie zaszczepieni. Tyczy się to zarówno zawodników, jak i przybyłych na miejsce kibiców.

Jednak obowiązek szczepień nie będzie dotyczył najbliższego PGL Sztokholm 2021. Organizatorzy podążają tym samym za zaleceniami rządu, który nie wymaga jeszcze szczepień od uczestników tego typu wydarzeń.

Grafika z PGL Major Stockholm 2021 które odbędzie się ze sceną esportową na publiczności

W puli nagród PGL Stockholm 2021 znalazły się 2 miliony dolarów. Powalczą o nie 24 drużyny wyłonione na podstawie Rankingu Major.

Z pewnością jest to dobra decyzja, która w przyszłości ma zmniejszyć utrudnienia związane z organizacją imprez masowych (z problemami tego typu mierzyli się już włodarze Worlds 2021 czy The International 10 w Sztokholmie).

Warto odnotować, że podobne decyzje podjęli już wspomnieni organizatorzy The International 10 oraz Intel Extreme Masters 2022 w Katowicach.

Zobacz także: Battlefield Mobile – pierwsze testy już jesienią