Esport

28.02.2022 9:30

IEM Katowice 2022 – wyniki finału CS:GO. FaZe zdominowało turniej

Na IEM Katowice 2022, równo po dwóch latach od ostatnich rozgrywek, znów mieliśmy okazję oglądać zmagania najlepszych graczy CS:GO na świecie. Spodek po brzegi wypełnili kibice, którzy z zapartym tchem obserwowali niesamowitą walkę FaZe Clan z G2 Esports. Jaki był wynik finału CS:GO na IEM Katowice 2022?

IEM Katowice 2022. Wyniki finału FaZe Clan vs G2 – 3:0

Choć wynik na to nie wskazuje, starcie FaZe Clan z G2 było niezwykle wyrównane. Do samego końca każdej z 3 map nie było wiadomo, która drużyna wygra.

1. mapa finału na IEM Katowice 2022 – Inferno

Choć pierwsza mapa została wybrana przez zawodników FaZe, to pierwsza połowa spotkania zakończyła się druzgocącym zwycięstwem 11:4 zawodników G2. Samuraje postawili mur w obronie Inferno, praktycznie uniemożliwiając przeciwnikom wejście na żaden z bombsite'ów.

Gdy zawodnicy schodzili na przerwę, kibice byli święcie przekonani, że finał IEM Katowice 2022 będzie naprawdę jednostronny. Wiele wskazywało na to również podczas drugiej połowy. Choć FaZe zaczynało odrabiać straty, G2 ani na moment nie odpuszczało. Świadczy o tym wynik 15:7, do którego doprowadzili Samuraje. Wydawało się, że Inferno jest już stracone.

Ale w tym momencie nastąpił comeback. Trzeba przyznać, że największą rolę w powrocie FaZe do walki odegrał ropz, który do samego końca motywował swoich przyjaciół nie tylko słowami, ale i czynami. Co z tego wyszło? Wynik 14:15 dla G2!

I wtedy wydarzyło się to:

Szalony powrót zawodników FaZe Clanu nie udałby się, gdyby nie nieprawdopodobna forma ropza. FaZe poszło za ciosem i zwyciężyło na Inferno po dogrywkach z wynikiem 19:15!

2. mapa – Mirage w meczu FaZe vs G2 na IEM Katowice 2022

Po niezwykle emocjonującym comebacku na Inferno nikt nie spodziewał się, że był to dopiero początek. Do prawdziwego starcia doszło dopiero na Mirage'u. Jak wyglądał ten mecz? Dobrze przedstawia to grafika, którą opublikowano na koncie Faze Clanu po zakończeniu tej mapy:

Ale od początku – FaZe Clan naprawdę było w gazie. I wykorzystali energię, którą zdobyli po zwycięstwie na Inferno, doprowadzając w pewnym momencie do wyniku 7:0. Dopiero wtedy G2 było w stanie odpowiedzieć na presję przeciwników. Wynik po pierwszej połowie 2. mapy finału na IEM Katowice wyniósł ostatecznie 11:4 dla FaZe Clan.

Odwróciła się więc sytuacja z Inferno. Tym razem zapowiadało się, że to FaZe miało prostą drogę do zwycięstwa. Ale jak to w takich chwilach bywa, zmiana stron drastycznie odmieniła przebieg rozgrywki. G2 zaczęło stopniowo odrabiać straty. Krok po kroku zmniejszali przewagę, jaką uzyskał FaZe Clan w pierwszej połowie spotkania. Nie poddali się nawet wtedy, gdy po stronie przeciwników widniało aż 15 punktów. Efekt? Dogrywka.

Na tym jednak znakomity comeback G2 się nie skończył. Dogrywka w finale na Mirage'u trwała tak długo, jak całe standardowe spotkanie – 28 dodatkowych rund! W tym czasie szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę.

Jednak i tym razem drużyna FaZe Clanu wyszła z tego starcią z tarczą, zwyciężając 31:27.

Najlepsze momenty z trwającego 58 rund meczu zobaczysz poniżej:

Dust 2, czyli 3. mapa finału CS:GO na IEM Katowice 2022 – wyniki

Co mogło czuć G2, gdy przegrało dogrywkę na Mirage'u? Trudno powiedzieć. Mimo fenomenalnej formy ostateczny wynik spotkania wynosił 0:2 na ich niekorzyść. Trzeba było wygrać 3 mapy z rzędu, aby odnieść zwycięstwo. A od pierwszych rund Dusta 2 na to się nie zanosiło.

FaZe Clan po raz kolejny zaliczyło solidny start. Jednak obie drużyny zupełnie inaczej podchodziły do meczu na Dust 2. Zawodnicy byli znacznie ostrożniejsi, zdając sobie sprawę, jak blisko jest do końca całego spotkania. Potyczki też były znacznie bardziej chaotyczne, co z kolei było najpewniej wynikiem zmęczenia po długich bataliach na Mirage'u. Pierwsza połowa zakończyła wynikiem 7:8 dla FaZe Clan.

W drugiej połowie nie było mowy o heroicznych comebackach. Tutaj wyrównana walka trwała do samego końca. Obie drużyny konsekwentnie wyrywały sobie pojedyncze punkty.

O wyniku finału CS:GO na IEM Katowice 2022 zadecydowała końcówka. G2 nie miało już pieniędzy na pełne wyposażenie. Liczyli na szczęście. Jednak w tym roku fortuna bardziej sprzyjała FaZe Clanowi. Dust 2 zakończył się wynikiem 16:14.

Chwilę później zawodnicy FaZe stanęli na głównej scenie katowickiego Spodka, wznosząc puchar zwycięzców turnieju:

Choć wynik finału IEM Katowice 2022 dla osoby postronnej mógłby wskazywać, że mecz był jednostronny, wcale tak nie było. G2 stawiało poważny opór do samego końca, a zadecydowały pojedyncze akcje.

Trzeba też wyróżnić formę jednego z graczy G2 – huNter-'a, który zaliczył najwięcej, bo aż 113 zabójstw i osiągnął najwyższe K/D ratio spośród wszystkich zawodników (1,26).

IEM Katowice 2022 – ostateczne wyniki, tabela

Po niedzielnym spotkaniu tabela turnieju wraz z nagrodami za dane miejsce wygląda następująco:

  • 1. miejsce – FaZe Clan, z główną nagrodą wynoszącą 400 tysięcy dolarów!

  • 2. miejsce – G2 Esports, nagroda – 180 tysięcy dolarów

  • 3. i 4. miejsce – Heroic i NaVi, 80 tysięcy dolarów na drużynę

  • 5. i 6. miejsce – Gambit Esports i Virtus pro, 40 tysięcy dolarów na drużynę.

  • 7. i 8. miejsce – Astralis i NiP – 24 tysiące dolarów na drużynę.

  • Miejsca 9.-12. – Fnatic, FURIA Esports, Mouz, TEam Vitality – 16 tysięcy dolarów na drużynę.

  • Miejsca 13.-16. – Copenhagen Flames, ENCE, Team Liquid, OG Esports – 10 tysięcy dolarów na drużynę.

  • Miejsca 17.-20. – BIG, Entropiq, GODSENT, Movistar Riders – 4,5 tysiąca dolarów na drużynę.

  • Miejsca 21.-24. – MIBR, Renegades, SProut, Wisła All iN! Games Kraków – 2,5 tysiąca dolarów na drużynę.

Zobacz także: Co wiemy o Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022)? Mamy przecieki ze sprawdzonego źródła!