Esport

07.02.2022 18:30

Polska Liga Esportowa 2022 – nowy sezon z ogromną pulą nagród!

Polska Liga Esportowa rozpoczyna sezon 2022 z przytupem. Poznaliśmy łączną pulę nagród, o którą zawalczą drużyny CS: GO i Valoranta. Kiedy start PLE 2022?

Polska Liga Esportowa 2022 – rekordowa pula nagród za rozgrywki CS: GO i Valorant

Polska Liga Esportowa, której początki sięgają 2017 roku, z każdym sezonem rozwija się w niewyobrażalnym tempie. W tym roku świadczy o tym rekordowa suma nagród, która czeka na najlepsze drużyny CS: GO, VALORANTA i innych gier z potencjałem esportowym.

Jak donoszą sami organizatorzy, pula nagród PLE 2022 wyniesie okrągły milion złotych!

To kolejny dowód na to, jak prestiżowe stały się rozgrywki Polskiej Ligi Esportowej. Już w ostatniej edycji pojawiło się sporo znanych drużyn (takich jak Izako Boraz czy x-kom AGO, które zrezygnowały z ESL właśnie dla PLE), a zapowiada się, że dla Polskiej Ligi Esportowej sezon 2022 będzie jeszcze lepszy!

dużyna CS GO x-kom AGO nA PLE 2019

x-kom AGO święciło triumfy w PLE już w 2019 roku na jesiennym turnieju Warm Up. Źródło: x-kom AGO

Polska Liga Esportowa – CO: GO kluczowy w 2022 roku

Podział puli wyraźnie wskazuje, że CS: GO jest dla Polskiej Ligi Esportowej priorytetowy. Do graczy najpopularniejszego FPS-a od Valve trafi w sumie 800 tysięcy złotych.

Zobacz także: CS: GO – kto zagra na IEM Katowice 2022? Znamy wszystkie drużyny!

Tegoroczne rozgrywki również będą wyglądały nieco inaczej – a naszym zdaniem – znacznie ciekawiej. 12 drużyn będzie rywalizowało ze sobą w jednym, długim sezonie trwającym od lutego do grudnia. Wakacyjna przerwa wypełniona będzie dobrze przyjętym przez społeczność Superpucharem. Oprócz tego mistrzowie CS: GO będą brali udział w turniejach Dywizji Profesjonalnej i HUB-ach, których łączna pula nagród wynosi aż 100 tysięcy złotych.

VALORANT w PLE 2022

Kolejny sukces PLE to uzyskanie wyłączności na rozgrywki esportowe w Europie Środkowo-Wschodniej w popularnym shooterze od Riot Games. Rozgrywki Valorant East: United obejmą 21 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Najlepsi esportowcy w rejonie staną do walki o pulę nagród przekraczająca 43 tysiące dolarów (ponad 170 tysięcy złotych)!

valorant east united rozgrywki ple 2022

Polska Liga Esportowa z wyłącznością na organizację rozgrywek sceny esportowej Valoranta we wschodniej Europie. Źródło: PLE.gg

Tak szybki rozwój Polskiej Ligi Esportowej to nie przypadek

W 2021 roku Polska Liga Esportowa wdrożyła znaczące zmiany w systemie rozgrywek, które pozwoliły na jeszcze szybszy rozwój ligi i znaczne zwiększenie zysków – również dla graczy. Mowa o projekcie Centralizacji Praw Sponsoringowych.

Zobacz także: IEM Katowice 2022 – obostrzenia, zmiany i data startu rozgrywek

Duży wpływ ma również znaczny wzrost zainteresowania polską sceną esportową. Jak stwierdził Paweł Kowalczyk, CEO Polskiej Ligi Esportowej, kontrakty rosną, pojawiają się nowe źródła przychodów (ticketing, sprzedaż praw telewizyjnych), a biorąc pod uwagę rozwój zachodniego rynku, perspektywy w Polsce są obiecujące. Projekt jest dalej na etapie rozwoju, ale organizatorzy wierzą, że są w stanie dorównać największym graczom na rynku.

PLE organizuje również rozgrywki w mniej popularnych grach esportowych. Jedną z nich są zawody w wirtualnych bolidach F1.

Będziemy uważnie śledzić rozgrywki CS: GO w Polskiej Lidze Esportowej. Jeżeli chcesz być na bieżąco, regularnie odwiedzaj portal Grywalnia.pl oraz nasz fanpage na Facebooku.

Zobacz także: Modern Warfare 2 (2022) w fazie alfa – nowy CoD coraz bliżej!