Esport

26.02.2022 10:15

IEM Katowice 2022 – wyniki ćwierćfinałów i wzruszająca przemowa s1mple'a

Za nami pierwszy dzień rozgrywek ćwierćfinałowych na IEM Katowice 2022. Wyniki niektórych spotkań okazały się co najmniej zaskakujące. Jednak największą sceny esportowej Counter Strike'a zwrócił najlepszy gracz na świecie – Ukrainiec s1mple, który wygłosił wzruszającą przemowę o obecnej sytuacji w jego ojczyźnie.

IEM Katowice 2022 – wyniki ćwierćfinałów 25.02

25 lutego w katowickim Spodku miały miejsce 2 spotkania ćwierćfinałowe. Podczas pierwszych meczów przy publiczności na IEM Katowice 2022 o miejsce w półfinałach zawalczyli Virtus.pro i G2 Esports. W drugim spotkali się FaZe Clan z Gambit Esport.

Wyniki IEM Katowice 2022 – Virtus.pro 0:2 G2 Esports

Pierwszą mapą ćwierćfinałów IEM Katowice 2022 zostało Mirage. Choć był to wybór zawodników z G2, mecz okazał się niezwykle wyrównany. Świadczy o tym fakt, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż 3 dogrywki. Szalę zwycięstwa na korzyść G2 Esports ostatecznie przechylił 17-letni rosyjski zawodnik M0NESY, który brylował doskonałą formą przez całe spotkanie. Ostateczny wynik starcia na Mirage'u to 25:22 dla G2 Esports.

Zobacz także: Polska Liga Esportowa 2022 – nowy sezon z ogromną pulą nagród!

Fani, którzy przybyli do Spodka na IEM Katowice 2022 nie spodziewali się, że mecz na 2 mapie – Ancient – będzie tak jednostronny. Po znakomitym występie Na Mirage'u Virtus.pro podupadło. G2 całkowicie zdominowało spotkanie, wygrywając aż 16:5 i zdobywając tym samym miejsce w półfinale z NaVi.

IEM Katowice 2022 – wyniki. FaZe Clan 2:0 Gambit

W drugim ćwierćfinale również nie brakło emocji. Faworyci publiczności z FaZe Clan dosłownie zdominowali Gambit na Dust2, wygrywając 16:5. Było to o tyle zaskakujące, że zwycięzcy grali bez raina, który zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami musiał pozostać w izolacji przez koronawirusa.

Równie fantastyczny okazał się mecz na 2 mapie – Inferno. Ileż tam było zwrotów akcji! Gambit fenomenalnie rozpoczęło pierwszą stronę i doprowadziło do wyniku 8:3. Jednak FaZe nagle się obudziło i szybki comeback doprowadził niemalże do wyrównania. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 8:7.

Zawodnicy ze wschodu robili, co mogli, ale w drugiej połowie meczu ulegli zdecydowanej ofensywie FaZe. Mecz FaZe Clan vs Gambit na Inferno zakończył się wynikiem 16:11 (2:0 w mapach). Popularna ekipa z FaZe zmierzy się już w sobotę z Heroic.

Zobacz także: Premiera Apex Legends Mobile w 10 krajach. Kiedy w Polsce?

s1mple zabrał głos w sprawie Ukrainy

Emocje wzbudzają nie tylko rozgrywki Counter Strike'a na najwyższym szczeblu. Wszyscy myślami jesteśmy za naszą wschodnią granicą, gdzie toczy się wojna na pełną skalę.

I właśnie w tej sprawie głos zabrał s1mple. Ukraiński gracz stał w równym rzędzie ze swoimi przyjaciółmi w Rosji i apelował o pokój na świecie. Jego wzruszające przemówienie możecie zobaczyć poniżej:

Kto zagra w półfinałach IEM Katowice 2022?

Zwycięstwo FaZe i G2 sprawiło, że te drużyny zmierzą się z Heroic i NaVi w dzisiejszych półfinałach. 16 lutego o godzinie 15:30 rozpocznie się półfinał NaVi vs G2 Esports. O godzinie 19:00 zagrają Heroic i Faze Clan.

To oznacza, że jeszcze przed północą dowiemy się, kto zmierzy się w niedzielnym wielkim finale o puchar i nagrodę pieniężną w wysokości 400 tysięcy dolarów!

Zobacz także: IEM Katowice 2022 – wyniki fazy grupowej. W play-offach zabraknie Polaków!