Newsy
Gry

04.12.2021 16:30

Nowy Battlefield to Hero Shooter? Przecieki budzą zaskoczenie wśród fanów

Kilka tygodni po premierze Battlefield 2042 pojawiły się pierwsze plotki na temat następcy niezwykle popularnej (choć ostatnimi czasy cieszącej się niezbyt dobrą opinią) produkcji. Czy kolejny Battlefield to Hero Shooter?

Battlefield jako Hero Shooter?

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, kolejna odsłona Battlefielda faktycznie ma być hero shooterem pokroju Overwatcha czy Apex Legends. Mało tego, produkcja ma również zawierać tryb battle royale. Czyżby miała to być mieszanka wybuchowa złożona z samych superpopularnych składników?

Źródłem informacji na temat nowej odsłony Battlefielda jest oczywiście niezawodny Tom Henderson, który podzielił się swoją wiedzą na Twitterze:

Jak donosi popularny leaker, pierwszym krokiem, poczynionym już w BF 2042, mają być operatorzy, których naturalny rozwój ma prowadzić do stworzenia bohaterów godnych uniwersum Overwatcha.

Zobacz także: Kiedy nowy BioShock? Plotki o rychłym powrocie kultowej serii

Battlefield jako Hero Shooter – refleksje

Battlefield w najnowszej odsłonie dość wyraźnie się zmienił. Nie mówię tu oczywiście o niedoróbkach, błędach, niewystarczającej zawartości czy bardzo ubogiej destrukcji otoczenia. Mam na myśli samą koncepcję – świadoma rezygnacja z kampanii jednoosobowej na rzecz pełnej koncentracji na rozgrywce wieloosobowej, wymienieni z imienia operatorzy i nieco mniej poważny klimat. To jest nowy Battlefield.

Widać to było już m.in. po pierwszym zwiastunie Battlefielda V, któremu bliżej było do właśnie wspomnianego Fortnite'a niż do poprzednich, niezwykle poważnych odsłon. Jedynie ogromna fala krytyki przeszkodziła EA w wydaniu drugowojennego klona Fortnite'a. Być może było za wcześnie?

Dlatego jestem w stanie uwierzyć doniesieniom Hendersona. Widać, że elektronicy próbują stworzyć coś nowego w serii Battlefield – i niekoniecznie musi się to wszystkim podobać. Jednak popularność Fortnite'a i innych gier (w tym również hero shooterów) jest dla biznesmenów z EA kluczowa. Bo daje szansę na większy zysk.

Zobacz także: Halo Infinite najpopularniejszą darmową grą na Xbox! Fortnite i Warzone w tyle

A co z Battlefield Heroes?

Zapewne zauważyliście grafikę, która zdobi ten artykuł – gdy tylko usłyszałem połączenie słów Battlefield i Heroes, od razu pojawiły się skojarzenia z darmowym, nieaktywnym już tytułem EA. Wielu graczy wspomina go z łezką w oku – nic w tym dziwnego. W końcu wielu z nas poniekąd wychowało się na tej odsłonie serii.

Grafika z f2p battlefield Heroes

Jednak czy nowy Battlefield może być reaktywacją Battlefield Heroes? Nie jest to wcale wykluczone! Taki shooter free-to-play od EA, który przywracałby uwielbianą markę sprzed lat i wypełniłby ją kolejnymi, niezwykle interesującymi bohaterami oraz sensowną mechaniką, z miejsca stałby się hitem. Czy sądzicie, że Battlefield Heroes ma jakąkolwiek szansę na powrót? Dajcie znać!

Zobacz także: WW3 – zamknięta beta polskiej odpowiedzi na BF 2042 startuje już jutro!