Newsy
Gry

29.11.2021 15:00

Kiedy nowy BioShock? Plotki o rychłym powrocie kultowej serii

Kilka lat temu studio 2K Games potwierdziło, że Nowy BioShock jest w produkcji. Odpowiedzialni za nową odsłonę kultowej serii mieli być pracownicy studia Cloud Chamber. Jednak nowy przeciek dostarcza nowych informacji na temat BioShocka 4. Co na ten moment wiadomo?

Wszystko, co wiemy na temat BioShock 4

Zgodnie z doniesieniami użytkownika Twittera o pseudonimie oopsleaks, BioShock 4 ma otrzymać podtytuł Isolation. Jednak, jak zaznacza leaker, ten tytuł może się jeszcze zmienić. Gra ma działać na silniku Unreal Engine 5, a prace nad nią mają być kierowane przez kilku weteranów studia Irrational Games, którzy byli odpowiedzialni za sukces pierwszej części serii i spin-offu o podtytule Infinite.

Jednak, co najważniejsze, pierwsze zapowiedzi BioShock Isolation mają ujrzeć światło dzienne już w pierwszym kwartale 2022 roku. 9 lat po premierze Infinite. Czy tyle czasu wystarczyło, by wymyślić równie interesujący projekt i zebrać ludzi, którzy zdołają stworzyć tak dobrą produkcję, jaką był pierwowzór?

Co ciekawe, w nadchodzącej części BioShock mają pojawić się aż dwa miasta. Będą różniły się dominującymi w nich ideologiami. Jedno z nich ma znaleźć się pod ziemią, bezpośrednio pod drugim miastem. Obie miejscowości mają prowadzić ze sobą „wojnę pionową”. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy ma być poniższa grafika, która ma pochodzić bezpośrednio ze studia developerskiego:

Projekt dwóch miast w Bioshock Isolation - grafika koncepcyjna

Z niecierpliwością czekamy na nowe wieści o BioShock Isolation. Ostatnia odsłona o podtytule Infinite wzbudziła niemałe poruszenie na rynku gier. Nic dziwnego – wciągająca historia, niesamowicie klimatyczne miasto, dobrze zbudowane postaci, ładna, ponadczasowa oprawa graficzna i niesamowita grywalność sprawiają, że warto wrócić do każdej odsłony serii BioShock (a w szczególności Infinite!).