Inne
Newsy

04.11.2021 12:00

Nintendo Switch – sprzedaż przekroczyła próg 90 milionów. Pobicie rekordu Wii niemal pewne?

Najnowszy raport finansowy Nintendo ujawnił, ile handheldów Nintendo Switch sprzedano między kwietniem a wrześniem 2021 roku. Choć studio notuje zauważalne spadki, cały czas jest szansa, by pobić rekord najpopularniejszej konsoli japońskiego giganta – Wii.

Nintendo Switch – sprzedaż na poziomie 92 milionów egzemplarzy

Zgodnie z raportem, między kwietniem a wrześniem bieżącego roku do graczy trafiło 8,28 milionów konsol Nintendo Switch. Największym zainteresowaniem cieszył się oryginalny model (6,45 miliona). Za to Nintendo Switch Lite sprzedało się w liczbie 1,82 miliona egzemplarzy. Oznacza to, że sumaryczna sprzedaż Pstryczka na koniec września wyniosła 92,87 miliona egzemplarzy.

obrazek z nintendo switch oled – przenośną konsolą nintendo

Powyższe liczby, choć wcale nie najniższe, świadczą o spadku sprzedaży Switcha względem 2020 roku. Wpłynęło na to kilka czynników, z których najważniejszym było wydanie w marcu 2020 Animal Crossing: New Horizons. Znakomita gra produkcji Nintendo znacznie zwiększyła zarówno sprzedaż konsol, jak i dedykowanego Switchowi oprogramowania.

Switch blisko rekordu Nintendo

Dzięki nieustępującej popularności Nintendo Switch jest w stanie pobić rekord sprzedaży wyznaczony przez Wii. Kultowa konsola Nintendo sprzedała się w 101,63 miliona sztuk. Oznacza to więc, że do pobicia rekordu przez Pstryczka brakuje niecałe 10 milionów egzemplarzy.

Zobacz także: Czy warto kupić Nintendo Switch Oled? Data premiery, opinie, specyfikacja

Jeśli handheld będzie znikała z półek w podobnym tempie, być może już w 2022 roku Nintendo Switch stanie się najpopularniejszą konsolą Nintendo w historii!

Czy warto kupić Nintendo Switch?

Fani produkcji Nintendo z pewnością od dawna cieszą się konsolą i charakterystycznymi produkcjami japońskiego giganta branży gier. Jednak osoby niezdecydowane powinny wiedzieć, że w tym momencie w sprzedaży są 3 rodzaje konsoli Nintendo Switch. Zwykła, Lite oraz najnowsza – OLED (o której kilka słów przeczytacie w naszej opinii tutaj). Każda z nich skierowana jest do nieco innego konsumenta, dlatego przed zakupem warto sprawdzić, którą wersję Nintendo Switch warto kupić.

Zobacz także: Skyrim z kolejnym wydaniem! Czy warto kupić TES: V Skyrim Anniversary Edition?

Należy też pamiętać, że nadchodzi bezpośredni konkurent Pstryczka – Steam Deck, który wspiera większość gier z biblioteki Steam oraz technologię xCloud od Microsoftu.

Czy warto kupić Nintendo Switch? Jeśli często podróżujesz i lubisz specyficzny klimat gier Nintendo – zdecydowanie tak. Tym bardziej że na tej konsoli wychodzi mnóstwo gier niezależnych, na które warto zwrócić uwagę. Jedną z nich jest przepiękna polska przygodówka – Papeturasłynąca z tworzonej przez 9 lat papierowej scenografii i znakomitej oprawy dźwiękowej.

Zobacz także: Wyjątkowa aktualizacja do The Sims 4 – nowe scenariusze, obiekty i zmiany zupełnie za darmo!