Gry
Newsy

06.10.2021 18:10

Papetura – przepiękny polski point'n'click trafi na Nintendo Switch!

Jak donosi serwis polskigamedev.pl, Papetura, czyli jedna z najpiękniejszych polskich przygodówek point'n'click trafi na Switcha! Przekonaj się, jak wygląda gra marzeń i czy warto w nią zagrać!

Papetura na Switchu już wkrótce

Co może stworzyć 1 osoba przez 7 lat pracy z papierem, klejem, światłocieniem i aparatem? Odpowiedź może być tylko jedna – przepiękną, unikalną grę, która już niebawem może podbić kolejny segment rynku!

Papetura, bo o niej mowa, to wydana 7 maja 2021 roku produkcja Tomasza Ostafina. Wyróżnia się przepiękną oprawą audiowizualną, której nie uświadczy się w żadnej innej produkcji. Fragment rozgrywki zobaczysz poniżej:

Niestety, mimo znakomitych ocen (427 recenzji składających się na ocenę 93% na Steamie i średnia 8/10 na Metacriticu) gra nie grzeszy zbytnią popularnością. Steam Spy podaje, że grę zakupiło 23 tysiące graczy, jednak z rozmowy redaktora serwisu polskigamedev.pl z twórcą wynika, że kupujących było znacznie mniej.

Jest szansa, by zmieniło się to na lepsze. Nintendo Switch jest idealną platformą dla takich niszowych produkcji. Szczególnie że nowa wersja Switcha z ekranem OLED zapewni zdecydowanie lepsze doznania wizualne wszystkim graczom Papetury. A jej twórca poinformował, że gra z pewnością trafi na tę konsolę.

Zobacz także: Czy to w końcu Gothic MMORPG z prawdziwego zdarzenia? Recenzja serwera Axyl

Czy warto zagrać w Papeturę na Switchu lub PC?

Przede wszystkim warto wspierać lokalny rynek gier. Szczególnie jeśli rodzi on takie małe perełki jak Papetura. To produkcja tworzona z pasji i miłości, co widać na każdym kroku tej niezbyt obszernej (choć niezwykle satysfakcjonującej) produkcji. Docenili ją również organizatorzy Pixel Awards Europe 2021, nominując grę do trzech nagród.

Papetura dostępna jest na Steamie w cenie 43,99 zł, jednak często trafia na wyprzedaże, dzięki którym można ją nabyć w naprawdę promocyjnej cenie. Jeśli planujesz zakup Steam Decka (który, warto przypomnieć, od premiery będzie wspierał również usługę xCloud) tym bardziej zastanów się nad Papeturą, bo ta prosta gra będzie idealna na jedno posiedzenie w pociągu!

Zobacz także: TOP 5 dobrych gier na telefon, na które zdecydowanie warto czekać