Inne
Newsy

14.08.2021 7:55

Steam Deck ze wsparciem dla xCloud! Świetna wiadomość dla graczy!

Steam Deck otrzyma wsparcie dla xCloud. Technologia grania w chmurze od Microsoftu (zdaniem Phila Spencera) działa znakomicie. Czy Steam Deck okaże się najlepszą konsolą przenośną w historii?

xCloud na Steam Decku – zaskakujące wieści prosto od Phila Spencera

Szef marki Xbox wczoraj wieczorem podzielił się na swoim Twitterze interesującymi wieściami o testach nowego handhelda Steam Deck. W krótkim tweecie przedstawił swoje wrażenia z gry na nowej konsoli przenośnej od Valve. Chwalił m.in. wygodę grania w Halo oraz Age of Empires.

Jednak największym zaskoczeniem okazała się niepublikowana wcześniej informacja o znakomitym działaniu xCloud na Steam Decku.

Valve pracuje nad tym, by ich najnowsza konsola przenośna była w stanie dostarczać graczom pecetową jakość rozgrywki w każdym miejscu na świecie. Oprócz wsparcia xCloud na Steam Decku przysłuży się też do tego możliwość odpalenia każdej gry z biblioteki Steam oraz wsparcie dla innych sklepów takich jak Epic Games Store czy Origin. Steam Deck będzie również kompatybilny z niektórymi akcesoriami do VR, jak chociażby Oculus Quest.

Wsparcie technologii grania w chmurze od Microsoftu pozwoli grać w takie gry ja Red Dead Redemption czy nowe MMO od Amazonu – New World.

Zobacz także: PS5 w końcu zyska wsparcie dysków SSD M.2! Pojawią się też sensowe zmiany w trofeach

Kiedy premiera Steam Deck ze wsparciem xCloud?

Steam Deck zadebiutuje w grudniu 2021 roku. Wszystkie urządzenia w pierwszej partii preorderów zostały wyprzedane. Możliwość zakupu konsoli Steam deck ze wsparciem dla xCloud powróci w drugim kwartale 2022 roku.

Zobacz także: To już pewne – powstanie nowa gra w uniwersum South Park!