Newsy
Gry

14.11.2022 15:02

Jak wygląda The Sims 5? Mamy screeny z wczesnej wersji gry

Kilka dni temu sieć obiegły screenshooty z testowej wersji The Sims 5. Za ich rozpowszechnieniem stoją hackerzy, którzy dostali się na serwer EA i wykradli wczesny build gry. Sprawdź, jak wygląda kolejna odsłona kultowej serii od Maxis!

Screeny z oficjalnej wersji testowej The Sims 5 na Grywalni!

The Sims 5 znane oficjalnie jako Project Rene zostało oficjalnie zapowiedziane podczas eventu Behind the Sims Summit w połowie października. Pisałem o tym w tym artykule.

Podczas wydarzenia pojawiło się kilka spreparowanych na potrzeby prezentacji materiałów zdjęciowych i nagrań. Teraz jednak mamy screenshooty prosto z wczesnego buildu The Sims 5!

Znajdziesz je w poniższym poście na Twitterze:

The Sims 5 wygląda kiepsko? Wiemy dlaczego!

Między screenshootami z eventu a tymi z ostatniego wycieku jest zauważalna różnica w jakości. Wiele osób martwi to, jak kiepsko wygląda gra. Część fanów narzeka też, że Sims 5 ponownie ma mieć grafikę, która nie naśladuje rzeczywistości.

Nie ma jednak powodów do zmartwień. Wczesne wersje gier zazwyczaj wyglądają bardzo kiepsko. Powodem tego stanu rzeczy jest po prostu specyfika procesu developmentu.

Zobacz także: Paralives: premiera, platformy i plany na rozwój gry w 2022

Na samym początku twórcy koncentrują się na tworzeniu fundamentalnych mechanik i modeli. Na tym etapie często też korzysta się z gotowców lub modeli z poprzednich odsłon danej serii. Dopiero na samym końcu procesu wykorzystuje się tekstury wysokiej jakości i zaawansowane modele.

Dokładnie tak samo wyglądało to m.in. z GTA V. Wczesna wersja gry (z 2009 roku) wyglądała nawet gorzej niż GTA IV:

Dlatego też screenshooty z wczesnej wersji The Sims 5 powinno się traktować co najwyżej jako potwierdzenie procesu tworzenia gry przez EA i zakulisowy wgląd w efekt pracy twórców.

Premiera The Sims 5 nie nastąpi zbyt szybko. Przed developerami jeszcze mnóstwo pracy. Dlatego regularnie wracaj na portal Grywalnia.pl, gdzie znajdziesz więcej newsów nt. The Sims 4, The Sims 5 i innych ciekawych gier!

Zobacz także: Najlepszy dodatek do The Sims 4? Sprawdzamy Licealne Lata!