Gry
Newsy

09.11.2021 11:00

Nadchodzi kolejny remaster gry studia Rockstar. Tym razem studio odświeży GTA IV?

Pojawiły się przecieki na temat remastera GTA IV. Leaker podał przybliżoną datę premiery oraz kilka informacji, którymi powinni zainteresować się wszyscy fani przedostatniej części serii Grand Theft Auto. Kiedy premiera remastera GTA IV?

Remaster GTA IV – co wiemy z przecieków?

Dopiero co dostaliśmy oficjalną zapowiedź remastera klasycznej trylogii GTA (również poprzedzoną przeciekami), a już pojawiły się nieoficjalne informacje na temat kolejnych zamiarów studia Rockstar. Tym razem chodzi o remastera wydanego nieco ponad 10 lat temu GTA IV.

Plotki na temat odświeżenia kolejnej odsłony serii zaczęły się pojawiać kilka dni temu w serwisie 4chan. Jednak bardziej prawdopodobne informacje dostarczył na swoim Twitterze użytkownik RalphsVine. To on potwierdził doniesienia Toma Hendersona na temat Modern Warfare 2 z 2022 roku oraz obecne doniesienia na temat remastera GTA IV. Można więc uznać go za dość pewne źródło.

Dzięki niemu wiemy, że remaster Grand Theft Auto IV pojawi się na starych i nowych konsolach PlayStation, Xbox oraz na PC. Już na premierę, która zapowiadana jest na 2023 rok, gra ma wyjść wraz z dodatkiem Episodes from Liberty City.

Zobacz także: Ogromna popularność Forzy Horizon 5. Prawie milion osób gra w grę, która jeszcze nie miała premiery

Jest jednak jedno ale – remaster GTA IV ma obejmować wyłącznie tryb singleplayer. Możemy więc zapomnieć o rozgrywce wieloosobowej na poziomie multiplayera GTA V.

Mimo wszystko to nie są oficjalne informacje. Dlatego trzeba brać je z przymrużeniem oka. Jeśli jednak jesteście zainteresowani remasterami GTA, z pewnością powinniście wiedzieć, że premiera Grand Theft Auto: The Trilogy Definitive Edition odbędzie się już w najbliższy czwartek 11 listopada.

Zobacz także: Czy to w końcu Gothic MMORPG z prawdziwego zdarzenia? Recenzja serwera Axyl