Gry
Newsy

22.10.2022 14:30

Co wiemy o The Sims 5? Kiedy premiera, czy będzie tryb online?

Project Rene, a właściwie The Sims 5, zostało oficjalnie zapowiedziane. Po 8 latach od premiery The Sims 4 w końcu zobaczyliśmy nagrania z trybu budowania w kolejnej, długo wyczekiwanej odsłonie serii. Dowiedzieliśmy się też, że w The Sims 5 pojawi się multiplayer. Jakimi jeszcze informacjami podzieliło się z nami EA?

Co wiemy o The Sims 5? Zwiastun i najważniejsze informacje

The Sims 5 jest obecnie na bardzo wczesnym etapie produkcji. Developerzy określają ten projekt nazwą Project Rene. Dlaczego? Na oficjalnym streamie poinformowano, że Rene ma oznaczać renesans marki, swego rodzaju odrodzenie. Ma to oznaczać, że The Sims 5 zupełnie zredefiniuje sedno serii.

Czego jeszcze dowiedzieliśmy się o grze?

The Sims 5 – zwiastun trybu budowania

Twórcy uraczyli nas konkretami – otrzymaliśmy kilkanaście sekund materiałów wyjętych z wczesnej wersji gry. Zobaczyliśmy m.in. tryb budowania wraz z modyfikacją wyglądu i ułożenia mebli. Wspomniane materiały obejrzysz poniżej (przewiń do 28:35):

Pierwsze wrażenia? The Sims 5 wizualnie bardzo przypomina... Paralives, czyli bezpośredniego konkurenta serii tworzonego przez małe i niezależne Paralives Studio. Jeśli chcesz porównać grafikę obu gier, zajrzyj do tego materiału o Paralives.

W trybie budowania zajdą znaczące zmiany. Szczególnie w kwestii personalizacji dostępnych mebli, dodatków i akcesoriów. Przede wszystkim – każdy mebel będzie można modyfikować zarówno pod względem koloru, jak i wzoru. W niektórych przypadkach możliwa będzie też zmiana modelu (np. oparcie będzie złożone z 2 poduszek, nie 3).

sims 5 dostosowanie tekstury mebli

Ta kanapa ma dziesiątki wzorów, a kolor wybierzesz sam – za pomocą długo wyczekiwanego koła barw!

Co godne odnotowania, również dodatki będzie można układać ze znacznie większą swobodą. Dla przykładu: na tej samej kanapie można położyć poduszki. W absolutnie dowolnej konfiguracji:

układanie poduszek na kanapie w the sims 5

Poduszki można z pełną swobodą obracać i układać

Już w tym momencie dostępnych jest wiele różnych modeli mebli. Wyglądają one naprawdę interesująco. Z możliwością pełnego dostosowania wzornictwa i kolorów do aktualnych potrzeb będzie można tworzyć jeszcze piękniejsze mieszkania niż teraz:

the sims 5 wybór dekoracji do domu

Wybór mebli na wczesnym etapie produkcji The Sims 5. Jest dobrze!

Warty uwagi jest też tryb dzielenia się gotowymi projektami. Twórcom bardzo zależy na tym, żeby jeszcze bardziej ułatwić graczom dzielenie się swoimi osiągnięciami w grze. Możliwe będzie szybkie wysyłanie projektów do znajomych i, co najważniejsze, współtworzenie z nimi w czasie rzeczywistym:

sims 5 ustawianie ścian i mebli

W The Sims 5 będzie możliwość projektowania domu ze znajomymi w czasie rzeczywistym!

Zobacz także: Jakie kolekcje (kity) do The Sims 4 warto kupić?

The Sims 5 z trybem online? Co wiemy o multiplayerze do The Sims 5?

Jeśli ktoś zastanawiał się, czy w The Sims 5 będzie multiplayer, odpowiadam – tak!

Zgodnie z informacjami ze streamu, w The Sims 5 pojawi się tryb online. Gracze będą mogli razem współtworzyć wymarzone budynki i rozwijać swoje rodziny. Co istotne, gra zaoferuje również crossplay, czyli rozgrywkę międzyplatformową. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, by znajomi z PS5, Xbox Series S/X i PC (a może również innych platform?) grali razem!

Warto jednak zaznaczyć, że tryb online w The Sims 5 nie będzie obowiązkowy. Każdy, kto będzie chciał, zawsze będzie mógł zagrać samemu, dokładnie tak samo, jak we wszystkich poprzednich odsłonach serii.

Zobacz także: Najlepszy dodatek do The Sims 4? Sprawdzamy Licealne Lata!

A co z The Sims 4?

18 listopada The Sims 4 przeszło na model free-to-play. Oznacza to, że każdy może pobrać grę i grać w podstawkę za darmo. Wszystkie dodatki, kity i pakiety rozgrywki pozostają płatne.

W 2022 roku w The Sims 4 pojawi się niewiele nowości. Jednak w 2023 roku zaplanowane są minimum 2 duże dodatki (podobno znacznie rozwijające rozgrywkę najmniejszymi dziećmi!) oraz kilka pakietów rozgrywki i kitów.

W którym roku będzie The Sims 5? Przewidywana data premiery

Ku zmartwieniu wszystkich fanów premiera The Sims 5 nastąpi najwcześniej za kilka lat. Twórcy poinformowali, że są na bardzo wczesnym etapie produkcji. Kiedy w takim razie możemy spodziewać się The Sims 5? Obecnie proces produkcji gier z segmentu AAA może trwać wiele lat, ale średnio – około 2-3. Spodziewamy się więc, że The Sims 5 pojawi się nie wcześniej niż w 2025–2026 roku.

Zobacz także: Paralives: premiera, platformy i plany na rozwój gry w 2022

Obserwuj Grywalnię, by być na bieżąco z informacjami o The Sims 4 i The Sims 5!