Newsy
Gry

21.02.2023 22:03

Gothic Remake gotowy w połowie! Nowy wywiad z twórcą

W wywiadzie na temat Gothic Remake producent Reinhard Pollice podzielił się nowymi spostrzeżeniami na temat stanu prac nad grą. Pierwsza część rozmowy jest dostępna już teraz, druga pojawi się 22 lutego. Zobacz, czego dowiedzieliśmy się z wywiadu!

Twórca Gothic Remake udzielił wywiadu

Reinhard Pollice – producent Gothic Remake – udzielił wywiadu dla serwisu Techradar. Jego pierwszą część już teraz przeczytacie tutaj, jednak druga pokaże się 22 lutego na oficjalnym kanale YouTube niemieckiego Techradar.

Zobaczmy, czego udało nam się dowiedzieć z pierwszej części wywiadu z producentem Gothic Remake!

Zobacz także: Meta na tryb rankingowy w Modern Warfare 2 (2022). Poznaj najlepsze loadouty CDL w MW2!

Na jakim etapie znajduje się gra?

Reinhard Pollice twierdzi, że obecnie twórcy poświęcają sporo czasu na grafikę i projektowanie świata. Jednak swoją główną uwagę skupiają na sztucznej inteligencji. Jak mówi sam Pollice, jego zdaniem Gothic zawsze potrafił świetnie symulować żyjący świat. Trudno odmówić mu racji – pod tym względem nawet pierwsza część znacznie wyprzedzała wiele dostępnych na rynku gier RPG. Twórcy zapewniają, że nowa produkcja przeniesie sztuczną inteligencję na zupełnie nowy poziom.

Na jakim etapie znajduje się cała produkcja? Pollice twierdzi, że wykonano już około 50% prac. W większości ukończono też Stary Obóz, który – podobnie jak reszta kolonii – ma wyglądać „tak, jak ją pamiętasz, ale bardziej wyraziście”.

Członek projektu zdradził też liczbę osób, które nad nim pracują. Zespół liczy obecnie 45 pracowników oraz kilku partnerów, którzy realizują określone obszary.

Co z systemem walki?

Co ciekawe, większość systemu walki zaczerpnięto z oryginału. Oczywiście można się spodziewać, że walka została znacznie ulepszona i przystosowana do współczesnych tytułów. Pollice potwierdził, że pojawią się nowe możliwości zdobywania punktów nauki, a może nawet dostęp do większej liczby nauczycieli.

Zmianom ulegnie także system magii. Twórcy – podobnie jak w oryginale – powiązali zaklęcia z odpowiednimi bogami (Innosem, Adanosem i Beliarem), jednak w remake'u ten podział będzie jeszcze wyraźniej podkreślony.

Zobacz także: Jaką konsolę kupić w 2023? Ranking konsol do gier

Pozostaje nam czekać na drugą część wywiadu, która pojawi się na YouTube już 22 lutego!