Newsy
Gry

03.01.2023 14:50

Gothic na Switchu? Najnowszy tweet zaskakuje!

Gothic w każdym miejscu i o każdej porze – czy to nie brzmi wspaniale? Ta wizja już niedługo może się urzeczywistnić. Na oficjalnym Twitterze serii Gothic pojawiło się tajemnicze zdjęcie... Co się na nim znajduje?

Gothic 2 wyjdzie na konsole Nintendo Switch?

Druga część Gothica obchodziła w zeszłym roku okrągłą dwudziestkę. Kultowy w Polsce erpeg ukazał się w listopadzie 2002 roku i jak dotąd był dostępny tylko na komputery osobiste. Jednak wygląda na to, że THQ Nordic zamierza wydać porty na konsole – w tym na przenośnego Switcha.

Skąd o tym wiadomo? Z oficjalnego konta serii Gothic na Twitterze. Ostatnim życzeniom noworocznym towarzyszyło zdjęcie, które wywołało niemałe zamieszanie wśród fanów:

„Ponieważ rok dobiega końca, chcemy podziękować każdemu z Was za ogromne wsparcie. Bez was wszystkich Gothic nie stałby się tym, czym jest dzisiaj.

Szczęśliwego Nowego Roku, Bezimienni Bohaterowie! Niech nadchodzące lata będą pełne niespodzianek”.

Czy THQ Nordic, obecny właściciel praw do serii Gothic, szykuje nam właśnie taką niespodziankę? Kilka miesięcy temu wydawca poinformował o przeniesieniu pierwszego Risena – innego tytułu stworzonego przez studio Piranha Bytes – na konsole Nintendo, Sony i Microsoftu. Port ich najbardziej kultowego dzieła wydaje się zatem prawdopodobny, choć z pewnością będzie to wymagającym zadaniem dla programistów.

Zobacz także: Największe premiery gier – 2022

A Wy zagralibyście w Gothica na Switchu? Dajcie znać w komentarzu!