Newsy
Gry

04.02.2023 13:45

Battlefield Mobile i Apex Legends Mobile skasowane! EA zamyka kolejne studio

Dopiero co informowaliśmy o testach oraz o sukcesach Apex Legends Mobile, a dziś okazało się, że obie te gry zostaną skasowane. Co się stało, że EA podjęło tak drastyczne kroki?

Kiedy wyłączą serwery Apex Legends Mobile i dlaczego?

Apex Legends Mobile na iOS i Androidy miało premierę 17 maja 2022 roku. Mobilna odsłona popularnego battle royale od EA niemal od razu okazała się dużym sukcesem. Udało jej się nawet zdobyć App Store Award, czyli najlepszej gry roku 2022 na urządzeniach Apple.

Grafika z darmowego battle royale Apex Legends online

Mimo to należące do EA studio Respawn Entertainment ogłosiło rychły koniec Apex Legends Mobile. Powód? Brak czasu na odpowiedni rozwój gry. Być może jest to związane z opóźnieniami Star Wars Jedi: Survivor i koniecznością zaangażowania wszystkich developerów do pracy nad tą grą.

Taki sam los spotkał podobno Titanfall Legends, czyli niezapowiedzianą produkcję w uniwersum Titanfalla.

Kiedy zamkną serwery Apex Legends Mobile?

Zgodnie z informacjami podanymi na blogu EA, 31 stycznia zostały wyłączone mikropłatności w grze. Z kolei serwery we wszystkich regionach mają zostać zamknięte 1 maja 2023 roku. Do tego czasu gracze będą mogli wydać walutę zakupioną przed 31 stycznia (bez możliwości zwrotu pieniędzy) oraz bez przeszkód bawić się w grze. Na początku maja gra zniknie też ze Sklepu Play i App Store.

Zobacz także: Testy Warframe Mobile trwają! Jak zagrać + wymagania i premiera

Śmierć nienarodzonego Battlefield Mobile oraz studia odpowiedzialnego za grę

Podobny, smutny los spotkał długo wyczekiwanego Battlefielda Mobile, darmowego FPS-a, który miał wskrzesić ducha Battlefielda 3 na smartfonach. EA właśnie przerwało testy wersji Alfa na urządzeniach z systemem Android.

Zamknięciu projektu towarzyszy też śmierć studia odpowiedzialnego za grę – Industrial Toys. Firma założona w 2012 roku przez Alexa Seropiana (byłego CEO Bungie) została przejęta w 2018 roku przez EA. Battlefield Mobile było ich jedynym projektem od tamtego czasu.

Battlefield Mobile na Android screenshoot z gry wojennej z destrukcją otoczenia

Twórcy Battlefield Mobile mieli przenieść imponującą destrukcję otoczenia i rozległe bitwy na przenośne urządzenia. Udało im się co najwyżej przenieść zacną ideę do grobu

Dlaczego zakończono prace nad grą Battlefield Mobile? Okazało się, że istniały uzasadnione obawy o jakość produkcji. Dostępne w sieci materiały pokazywały niezbyt szczegółową grafikę i gameplay, który kojarzył się z kultowym BF3.

Być może sentyment bierze tu górę, ale mnie się ten projekt podobał. Gra okazała się jednak tylko nieświeżym cukierkiem w ładnym opakowaniu. Szkoda.

Zobacz także: Warzone Mobile – jak pobrać, kiedy premiera? Gameplay i wymagania