Newsy
Gry

04.01.2022 12:30

Battlefield 3 Reality Mod – premiera już w 2022 roku?

Premiera BF3 Reality Mod coraz bliżej! Niesamowity projekt odświeżający Battlefielda 3 z pierwszym gameplayem. Sprawdź, co to Reality Mod do BF3, kiedy odbędzie się jego premiera i jak go zainstalować, gdy już ukaże się na rynku.

BF 3 Reality Mod – premiera już niebawem!

Battlefield 3 Reality Mod to powstający od 2019 roku projekt, który wskrzesza kultowego BFa 3 i wprowadza go na zupełnie inny poziom. Celem twórców moda jest stworzenie immersyjnej rozgrywki i zapewnienie znacznie bardziej realistycznego doświadczenia na podwalinach znanego wszystkim Battlefielda 3.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że premiera Reality Moda do BFa 3 może nastąpić w ciągu kilku najbliższych tygodni. Choć oficjalna data premiery nie została jeszcze podana, otrzymaliśmy krótki fragment gameplayu zakończony informacją, że premiera modyfikacji Reality Mod do Battlefield 3 odbędzie się już wkrótce (tym razem na pewno):

Jeśli zainteresowała Cię ta informacja, koniecznie powinieneś sprawdzić, co to jest BF 3 Reality Mod i co dokładnie wprowadza do gry.

Zobacz także: Warzone na telefon? Co wiemy? Kiedy wyjdzie Warzone Mobile?

Co to jest Battlefield 3 Reality Mod?

To fanowska modyfikacja, która wprowadza więcej realizmu do każdego aspektu Battlefielda 3. Mowa tu zarówno o warstwie audiowizualnej, jak i rozgrywce i narzędziach udostępnionych graczom. Znacznie większy nacisk kładzie się tu również na taktykę.

Pierwsza w oczy rzuca się odświeżona oprawa graficzna produkcji. Twórcy Reality Moda stonowali kolorystykę map, nadając im bardziej realistycznego wyglądu:

porównanie graficzne reality mod do battlefield 3

Po lewej fragment mapy z modyfikacji, po prawej mapa w wersji vanilla

Oprócz tego zmieniony został całkowicie HUD i Graficzny Interfejs Użytkownika. Kolorowe znaczniki i mapy zostały zastąpione kompasem i kilkoma wskaźnikami przedstawiającymi kluczowe dla gracza informacje:

Nowa grafika i zmieniony interferjs w bf3 reality mod

Dzięki nowemu GIU gracz ma większe pole widzenia i mniej rozpraszaczy. Wszystko wygląda też znacznie schludniej

Na powyższym zwiastunie rozgrywki można również zauważyć nową mapę oraz kilkanaście różnych wskaźników, którymi mogą posługiwać się gracze do doprecyzowania komunikatów. Wśród zmian wizualnych warto również wspomnieć o systemie dynamicznej pogody oraz 24-godzinnym cyklu dobowym.

Jednak najwięcej zmian Reality Mod wprowadza w rozgrywce. Twórcy zapewniają możliwość walki ponad 100 graczy na jednym serwerze. W samym gameplayu twórcy wprowadzili setki małych i dużych zmian, które mają zwiększyć immersję i realizm gry.

Co zmienia BF3 Reality Mod?

Battlefield 3 wraz z Reality Modem zmienia się w taktyczną strzelankę nastawioną na kooperację, komunikację i taktykę. Twórcy przeprogramowali formułę rozgrywki w taki sposób, by zwiększyć wartość życia pojedynczego żołnierza i zachęcić graczy, by współpracowali ze sobą i na bieżąco opracowywali strategię na polu bitwy.

3 żołnierzy z zespołu współpracujących w battlefield 3 reality mod

Najbardziej opłacalna będzie tu współpraca. Bez niej żaden zespół nie osiągnie postawionego im celu

Żeby tego dokonać, twórcy BF3 Reality Mod wprowadzili setki zmian w rozgrywce. Wśród poprawionych elementów znajdują się m.in.:

  • Prędkość poruszania się gracza,

  • Mechanika odradzania się,

  • Przerobiona mechanika uzbrojenia (w tym przeładowanie pełnych magazynków, zmiana balistyki i odrzutu broni)

  • Nowy system leczenia (w tym mechanika wykrwawiania się, opatrunki polowe oraz nowy system leczenia torbą medyka),

  • Nowa mechanika pojazdów lądowych i powietrznych,

  • System drużyn oparty na funkcjach żołnierzy,

  • i wiele innych modyfikacji obejmujących każdy aspekt rozgrywki

Zobacz także: PUBG za darmo? W 2022 roku gra stanie się free-to-play!

Nowa zawartość w BF3 Reality Mod

Oprócz zmiany zawartości z oryginalnego Battlefielda 3 do gry zostaną wprowadzone nowe tekstury, modele, mapy i tryby gry. Na dodatkową zawartość trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać. Twórcy BF3 Reality mod na premierę chcą dostarczyć przede wszystkim sprawnie funkcjonujący produkt, który będą stopniowo ulepszać i rozszerzać z czasem.

reality mod bf3 - screen z 3 żołnierzami na wzgórzu

BF3 Reality Mod wprowadzi nowe mapy i wyposażenie. Na to trzeba będzie jednak trochę poczekać

Skąd pobrać i jak zagrać w BF3 Reality Mod?

Wszystkie potrzebne pliki wraz z instrukcją mówiącą skąd pobrać, jak zainstalować i jak zagrać w BF3 Reality Mod znajdują się na oficjalnej stronie twórców.

Należy jednak wspomnieć o kilku istotnych kwestiach. Do uruchomienia BF3 Reality Mod potrzebny będzie Battlefield 3 w wersji na PC (Origin) oraz wszystkie DLC lub pakiet PREMIUM. Modyfikacja korzysta z zawartości z dodatków, więc dostęp do nich będzie niezbędny dla prawidłowego jej działania.

Wymagania sprzętowe BF3 Reality Mod nie są znacznie wyższe od wymagań Battlefielda 3. Jeśli masz przynajmniej kilkuletni komputer z kartą graficzną i kilkoma GB RAM, nie powinieneś mieć problemu z uruchomieniem Reality Moda.

Czy ArmA zyska prawdziwego konkurenta na rynku realistycznych strzelanin? Reality Project do Battlefielda 2 okazał się przed laty prawdziwym sukcesem. Teraz jest szansa, że historia powtórzy się z jedną z najlepszych gier z serii Battlefield.

Zobacz także: MW 2 (2022) z trybem jak w Rainbow Six? Mamy nowe przecieki