Newsy
Gry

16.05.2022 13:00

Apex Legends Mobile na iOS i Android zadebiutuje 17 maja

Już 17 maja 2022 roku Apex Legends Mobile pojawi się na smartfonach z systemem Android i iOS. Gra będzie rywalizować z innymi mobilnymi tytułami typu battle royale takimi jak Fortnite, New State: Mobile czy PUBG Mobile.

Apex Legends Mobile – kiedy premiera?

Apex Legends Mobile to jedna z najbardziej oczekiwanych gier mobilnych, a na datę premiery czekało wiele osób na całym świecie i wygląda na to, że wreszcie się doczekali.

Niedawno Respawn Entertainment ogłosiło wstępną rejestrację dla użytkowników Androida i iOS. Teraz, w najnowszym komunikację, studio opuściło kurtynę i potwierdziło, że gra zostanie wydana na całym świecie już 17 maja.

W rzeczywistości premiera Apex Legends Mobile rozpoczęła się już w marcu 2022 roku. Wtedy jednak gra stała się dostępna tylko w niektórych krajach, a informacje o udostępnieniu jej całemu światu nie były jeszcze dostępne. Podobnie jak większość innych krajów, Polska musi czekać do 17 maja. W momencie pisania tego artykułu to już jutro!

Zobacz także: Premiera Apex Legends Mobile w 10 krajach. Kiedy w Polsce?

Nowy trailer Apex Legends Mobile

EA udostępniło zwiastun z postaciami z Apex Legends Mobile, na którym pojawili się m.in. Wraight, Caustic i Mirage. Trailer prezentuje również układ sterowania w grze, który wkrótce pojawi się na smartfonach.

Potwierdziło się także to, które tryby będą częścią wersji mobilnej – na pewno możemy spodziewać się Mini-Royale i Team Deathmatch. Zwiastun sugeruje również, że Apex Legends Mobile pokaże nam świeżą historię, a bohaterowie otrzymają nowe moce.

Podobnie jak komputerowy pierwowzór, Apex Legends Mobile będzie dostępne za darmo w dniu premiery. Gra ma jednak wewnętrzny system mikropłatności, który pozwala wydawać pieniądze m.in. na postacie czy przedmioty kosmetyczne. Czy w związku z tym jest się czego obawiać? Raczej nie – Apex Legends nigdy nie był grą „pay 2 win” i wydaje się, że dotyczy to także wersji mobilnej.

Zobacz także: Premiera Starfield i Redfall przesunięta na 2023 rok

Apex Legends Mobile – wymagania

Gra będzie dostępna zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Twórcy ujawnili także minimalne wymagania techniczne dla Apex Legends Mobile na wszystkich obsługiwanych urządzeniach. Firma Respawn Entertainment potwierdziła w poście z najczęściej zadawanymi pytaniami, że aby grać w Apex Legends Mobile, potrzebne będzie urządzenie z systemem iOS z minimum 2 GB RAM lub urządzenie z systemem Android z minimum 3 GB RAM. Czy Twój telefon uciągnie Apex Legends Mobile? Wymagania na Androida prezentują się następująco:

  • Android 8.1

  • Open GL 3.0 lub nowszy

  • 3 GB wolnego miejsca

  • Co najmniej 3 GB pamięci RAM

  • Rozmiar ekranów: N/L/XL

Urządzenia od Apple także muszą spełniać określoną specyfikację:

  • iPhone 6S lub nowszy

  • iOS 10.0 lub nowszy

  • procesor A9

  • 3 GB wolnego miejsca

  • co najmniej 2 GB pamięci RAM.

Oficjalne wymagania Apex Legends sugerują, że gra będzie działała wyłącznie na telefonach, które mają minimum 3 GB RAM. Twórcy potwierdzili jednak, że właściciele smartfonów marek takich jak Vivo, Oppo, Huawei, Motorola, Samsung, Lenovo i Xiaomi będą mogli cieszyć się tytułem, nawet jeśli ich urządzenia mają tylko 2 GB pamięci operacyjnej.

Zobacz także: Square Enix pozbywa się swoich marek. Sprzedało Tomb Raidera i Deus Exa

Czekacie z niecierpliwością na nową produkcję battle royale na smartfony?