Newsy
Gry

08.01.2023 11:31

Testy Warframe Mobile trwają! Jak zagrać + wymagania i premiera

Kolejna kultowa marka wchodzi na rynek mobilny. Tym razem mowa o Warframe od Digital Extremes. Ta gra, regularnie rozwijana od 2013 roku, pojawi się na smartfonach w wersji mobilnej najprawdopodobniej na 10-lecie swojego istnienia. Jak zagrać w Warframe Mobile przed premierą? Jakie są wymagania sprzętowe tej gry? Sprawdź!

Czym jest Warframe? Jak wygląda rozgrywka?

Pierwsze zapowiedzi Warframe Mobile miały miejsce już w 2021 roku. To 3-osobowy shooter utrzymany w konwencji science-ficition. Fabuła gry koncentruje się na konflikcie dwóch frakcji – Tenno i Grineer. Gracz wciela się w jednego z herosów Tenno (tytułowych Wareframe'ów), którzy mają zapobiec rozprzestrzenianiu się Gineerów po kosmosie.

Gameplayowo Warframe to TPSz elementami MMO i Action RPG. W dużym skrócie – Tenno to tacy „kosmiczni ninja”, co znakomicie odwzorowane jest w szybkiej i dynamicznej rozgrywce. Warframe to darmowa gra oparta na walce PvE (oraz – w ograniczonym stopniu – PvP) i grindzie. Gracze samotnie lub w drużynach przechodzą przez kolejne dungeony, pokonując fale wrogów i wykonując zadania.

warframe mobile grafika z herosami z gry

Grę wyróżnia futurystyczny design herosów, tzw. Wareframe'ów

Wrogów pokonuje się za pomocą tysięcy różnorodnych broni palnych oraz do walki wręcz wzmacnianych dzięki specjalnym umiejętnościom herosów. Nieustanne lawirowanie między mieczami i strzelbami wymaga nieco wprawy (gra ma średni próg wejścia), ale zapewnia mnóstwo satysfakcji.

Ponadto gra studia Digital Extremes wyróżnia się znakomitą oprawą graficzną, którą poszczyciłaby się niejedna gra AAA.

A jak to wszystko prezentuje się w nadchodzącym Warframe Mobile?

Zobacz także: Gothic na Switchu? Najnowszy tweet zaskakuje!

Mamy gameplay z zamkniętych testów Warframe Mobile!

Od grudnia 2022 roku wybrani użytkownicy telefonów z systemem iOS mogą brać udział w zamkniętych testach Warframe Mobile. W sieci pojawiły się już pierwsze materiały z mobilnego portu gry.

Jak się okazuje, produkcja studia Digital Extremes prezentuje się znakomicie pod względem wizualnym oraz gameplayowym. W niektórych sytuacjach widać, że postawiono na tekstury bardzo niskiej jakości. W trakcie gry nie przeszkadza to jednak aż tak bardzo, jak na nagraniach. Udało się zachować prędkość rozgrywki, choć sterowanie na ekranie dotykowym nie jest aż tak proste.

Wszystko to widać na poniższym gameplayu z Warframe Mobile:

Niestety, zamknięte beta testy Warframe Mobile oferują na ten moment dość ograniczoną zawartość. Gracze mogą przejść jedynie kilka początkowych misji fabularnych oraz odkryć 3 pierwsze planety: Wenus, Ziemię i Merkurego. Można też eksplorować tereny z dodatku Plains of Eidolon.

Venus w warframe mobile

Ujęcie z Wenus – jednej z pierwszych map możliwych do eksplorowania w Warframe Mobile

Co warte odnotowania, Warframe Mobile współdzieli zapisy ze swoją pecetową wersją. Oznacza to, że cały progres z telefonu będzie widoczny również na wszystkich innych urządzeniach, na których jesteś zalogowany.

Zobacz także: Warzone Mobile – jak pobrać, kiedy premiera? Gameplay i wymagania

Warframe Mobile – wymagania sprzętowe

Na ten moment gra oficjalnie dostępna jest jedynie na urządzeniach Apple. Z tego względu twórcy sugerują, by korzystać z:

  • telefonów Apple wydanych po 2018 roku (iPhone XS lub nowszy);

  • iPadów wydanych po 2019 roku (iPad Mini 5. generacji lub nowszy; iPad Air 3. generacji lub nowszy; iPad 8. generacji lub nowszy; iPad Pro 3. generacji lub nowszy).

Jak zagrać w Warframe Mobile na iOS?

Przejdź przez proces rejestracji i pobierz grę na telefon, korzystając z poniższej instrukcji:

  1. Wstępnie zarejestruj się na stronie warframe.com (UWAGA! Zamknięta beta Warframe Mobile nie jest dostępna w Polsce. Aby się zarejestrować, musisz skorzystać z VPN [np. darmowego Windscribe VPN] i wybrać serwer w jednym z krajów objętych testami. Listę znajdziesz na końcu tej strony FAQ dot. Warframe Mobile).

  2. Zgłoszenie chęci uczestnictwa w zamkniętej becie Warframe Mobile nie gwarantuje dostępu do gry. Otrzymasz go, gdy twórcy wyślą na twój adres e-mail zaproszenie.

  3. Gdy już je otrzymasz, pobierz klienta gry z AppStore, pobierz pliki i zacznij zabawę!

Kiedy premiera Warframe Mobile?

Nie ma na ten moment oficjalnej daty premiery. Mało tego, cały czas trwają zamknięte testy beta, których końca jeszcze nie ogłoszono. Warto jednak zaznaczyć, że testy są już przeprowadzane na szeroką skalę. Niektórzy sugerują więc, że w 2 lub 3 kwartale 2023 roku pojawi się też Warframe Mobile na Androida.

Czy będzie to wersja beta? Najprawdopodobniej tak – „pełnoprawny” Warframe cały czas jest w becie. Nie byłoby to dziwne, jeśli wersja mobilna również pozostałaby na tym etapie produkcji. Można więc sądzić, że w 2023 roku odbędzie się nieoficjalna premiera Warframe Mobile.

Zobacz także: Telefon do gier – jaki model wybrać? Poradnik na 2022 i 2023 rok