Newsy
Inne

11.11.2021 10:40

Steam Deck – premiera konsoli od Valve przesunięta na 2022 rok!

Opóźnienie dotknęło również zbliżającego się handhelda od Valve. Steam Deck nie pojawi się w 2021 roku – to jest już pewne. W takim razie kiedy możemy spodziewać się premiery Steam Decka?

Steam Deck – premiera konsoli przesunięta na 2022 rok

Studio Valve w oficjalnym komunikacie poinformowało, że premiera ich najnowszej konsoli – Steam Deck – została przesunięta o dwa miesiące. Problemem okazały się pęknięty łańcuch dostaw i brak komponentów niezbędnych do produkcji handhelda.

Zgodnie ze wstępnymi zapowiedziami, Steam Deck ma pojawić się na rynku dopiero w lutym 2022 roku.

Steam Deck ze wsparciem dla xCloud granie w chmurze na konsoli Valve

Steam Deck ma wspierać wszystkie gry ze sklepu Steam oraz gry w usłudze xCloud

Co z preorderami Steam Deck?

Pierwsza partia tych konsol przenośnych została zarezerwowana przez graczy już po kilku godzinach. Jednak Valve uspokaja – gracze nie stracą swoich miejsc w kolejce. Jedynie zostanie przesunięta data planowanego dostarczenia konsoli, którą będzie można sprawdzić pod tym adresem.

Zobacz także: Czy warto kupić Nintendo Switch OLED? Najważniejsze zmiany i usprawnienia

Czy Steam Deck stanie się konkurencją dla Nintendo Switch?

Od pierwszej zapowiedzi konsoli od Valve było jasne, że stanie się ona głównym konkurentem sprzedanego już w niemal 100 milionach egzemplarzy Nintendo Switch. Kartą przetargową w wypadku handhelda Valve jest przede wszystkim wsparcie gier ze Steama oraz usługi xCloud. Dla kogoś, kto zgromadził sporą bibliotekę gier i nie jest zainteresowany dość specyficznymi grami dostępnymi na konsoli Nintendo (i indykami pokroju przepięknej polskiej Papetury) jest to konsola niemal idealna.

Trzeba będzie jednak na nią trochę poczekać. Czy premiera Steam Deck faktycznie odbędzie się w lutym 2022? Tego na razie nie możemy w 100% potwierdzić. Liczymy jednak, że będziemy mogli przetestować ją jak najszybciej!

Zobacz także: Battlefield 2042 Portal – edytor gier na podstawie poprzednich BF-ów już działa!