Inne
Newsy

17.12.2021 15:15

Kiedy Steam Deck wróci do sprzedaży? Valve podaje datę premiery

Przedstawiciel Valve informuje, kiedy Steam Deck pojawi się w sprzedaży. Zgodnie z jego informacjami, nowa konsola przenośna od Valve pojawi się na sklepowych półkach w lutym 2022 roku, czyli zgodnie z planem. Jak i gdzie można kupić Steam Deck, kiedy już wyjdzie?

Kiedy wyjdzie Steam Deck? Znamy datę startu sprzedaży

Informacją o planowanym uruchomieniu sprzedaży konsoli Steam Deck podzielił się z portalem PC Gamer designer Valve Greg Coomer. Zgodnie z podanymi przez niego informacjami, wszystko znaki wskazują, że firma będzie w stanie dostarczyć konsole do sprzedaży w zaplanowanym terminie, czyli w lutym 2022 roku.

To nie koniec dobrych informacji. Coomer potwierdził, że w tym terminie zostanie uruchomiona faktyczna sprzedaż konsoli Valve. „Już teraz dziesiątki tysięcy graczy czeka na swojego Steam Decka” – twierdzi designer Valve. „I ci ludzie otrzymają swoje konsole tak szybko, jak tylko będziemy w stanie je wysłać”.

Firma przewiduje ogromne zainteresowanie konsolą przenośną. W ciągu roku od premiery Steam Deck ma rozejść się w „milionach” egzemplarzy. Kolejne partie urządzeń mają regularnie pojawiać się w sprzedaży aż do 2023 roku.

Zobacz także: PUBG za darmo? W 2022 roku gra stanie się free-to-play!

Valve już raz przesunęło premierę Steam Deck

Należy jednak przypomnieć, że nie jest to pierwotna data sprzedaży Steam Decka. W pierwszej zapowiedzi nowej konsoli Valve padła data wcześniejsza o 3 miesiące – zgodnie z początkowymi planami, mieliśmy grać na Steam Decku już w grudniu 2021 roku.

Steam deck konsola valve zdjęcie w ręce

Konsola ma radzić sobie z każdym tytułem obecnym w bibliotece Steam

Problemem okazała się jednak dostępność podzespołów (m.in. mikrochipów) spowodowana globalnym kryzysem i opóźnieniami w produkcji. Dlatego, jak informowaliśmy kilka miesięcy temu, premiera Steam deck została przesunięta na 2022 rok. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że nie musimy obawiać się kolejnych opóźnień.

Gdzie i jak kupić Steam Deck? Czy warto?

Sprzedaż Steam Decka wystartuje w lutym 2022 roku. Konsola będzie dostępna jedynie w sklepie Steam. Na ten moment firma przyjmuje wyłącznie rezerwacje urządzeń. Wszyscy chętni ustawiają się w wirtualnej kolejce i czekają na swoją kolej. Istnieje jednak spora szansa, że po premierze Steam Decka w lutym 2022 roku sytuacja nieco się unormuje i będzie można kupić konsolę od ręki.

Steam Deck ze wsparciem dla xCloud granie w chmurze na konsoli Valve

Szef studia Xbox – Phil Spencer – testował Steam Decka i bardzo go chwalił. Stąd obecność xCloud na (jakby nie było konkurencyjnej) konsoli Valve?

A czy w ogóle warto kupić Steam Deck? Moim zdaniem jest to opcja godna rozważenia. Jeśli nie interesują Cię gry indie lub specyficzne produkcje, które regularnie wychodzą na Nintendo Switch, może to być opcja dla Ciebie! Szczególnie jeśli masz całkiem sporą bibliotekę gier na Steamie – zgodnie z obietnicami, Steam Deck uruchomi każdą grę, na popularnej platformie Valve.

Zobacz także: Czy warto kupić Horizon Forbidden West na PS4? Mamy screeny z gry

Mało tego, całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że Steam Deck otrzyma wsparcie dla technologii xCloud od Microsoftu. To wszystko sprawia, że Steam Deck to tak naprawdę całkiem wydajny, przenośny PC ze sporą liczbą gier już w dniu premiery. W zamian za to na handhelda Valve nigdy nie wyjdą tytuły ekskluzywne. Chociaż trzeba przyznać, że nie musi to być zła informacja. Dzięki temu na Steam Decku będzie można swobodnie kontynuować grę rozpoczętą na stacjonarnym PC (i odwrotnie).

Jesteś zainteresowany kupnem nowej konsoli Valve? O każdej z 3 wersji urządzenia przeczytasz w artykule poświęconym specyfikacji i cenie Steam Deck.