Gry
Esport
Newsy

10.12.2021 14:00

PUBG za darmo? W 2022 roku gra stanie się free-to-play!

PlayerUnknown's Battleground, jedna z pierwszych udanych gier battle royale, w końcu będzie dostępna za darmo. Kiedy i jak zagrać w PUBG za darmo?

Od kiedy PUBG będzie dostępny za darmo? Znamy dokładną datę!

Niezwykle popularny hit Brendana Greene'a już w przyszłym miesiącu będzie dostępny za darmo dla wszystkich graczy! 12 stycznia 2022 roku PlayerUnknown's Battleground przechodzi całkowicie na model free-to-play!

Z tej okazji twórcy przygotowali specjalny film promujący popularną produkcję battle royale do pobrania za darmo od 12 stycznia:

Co istotne, gracze, którzy zakupili grę za prawdziwe pieniądze, dalej będą mieli ekskluzywny dostęp do zawartości kosmetycznej Founder's Edition.

Niewykluczone też, że w przyszłości może pojawić się w grze battle pass. Czy gracze, którzy zapłacili za grę, będą mieli w związku z tym dodatkowe benefity? Na ten moment nie ma informacji na ten temat.

Zobacz także: Warzone na telefon? Co wiemy? Kiedy wyjdzie Warzone Mobile?

PUBG jako darmowy battle royale. Czy to się uda?

PlayerUnknown's Battleground to produkcja, która przeszło 5 lat temu zapoczątkowała boom na tryb battle royale. Przez długi czas była to gra nosząca miano TOP 1 spośród wszystkich BR na rynku. Miała jednak jeden problem – model dystrybucji pay-to-play.

Gracz grający w Fortnite

Obecnie numerem 1 wśród darmowych gier battle royale jest Fortnite

I właśnie to spowodowało, że gracze przenieśli się z PUBG do takich produkcji jak Call of Duty Warzone (które wczoraj otrzymało nową mapę) czy królujące obecnie . Z tego względu PUBG nie trafił też do naszego zestawienia najlepszych gier battle royale na rynku. Od przyszłego roku może się to jednak zmienić.

Dzięki przejściu na model free-to-play PUBG może nie tylko odzyskać graczy, ale też nieźle na siebie zarobić. Decyzja, by udostępnić grę za darmo, mogła być też spowodowana sukcesem PUBG: Mobile, które obecnie przynosi studiu Krafton największe zyski.

Czy wrócicie do PUBG w darmowej odsłonie? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także: Nowy Battlefield to Hero Shooter? Przecieki budzą zaskoczenie wśród fanów