Gry
Newsy

15.12.2021 16:30

Czy warto kupić Horizon Forbidden West na PS4? Mamy screeny z gry

Mamy screeny z Horizon Forbidden West na PS4. Jak wygląda gra? Czy warto kupić nowego Horizona na PS4? Przekonaj się, czy Guerrilla Games poradziła sobie z sequelem kultowego ex-exclusive'a na konsoli PlayStation 4!

Horizon Forbidden West na PS4 – czy warto? Jak wygląda grafika?

Dzisiaj po południu studio Guerrilla Games podzieliło się z nami screenami z ich nowej produkcji – Horizon Forbidden West. Od dawna wiadomo, że kolejna część przygód Aloy w postapokaliptycznym świecie pełnym zmechanizowanych istot będzie znakomicie prezentowała się na PS5. Teraz jednak mamy szansę zobaczyć, jak Horizon Forbidden West wygląda na PS4. I, jak się okazuje – wygląda genialnie! Spójrzcie sami:

Horizon: Zero Dawn wyszło w 2017 i już wtedy uważane było za jedną z najpiękniejszych gier generacji. Jak się okazuje, studio odpowiedzialne za serię nie pokpiło sprawy również w przypadku sequela, który pojawi się już w 2022 roku. Horizon Forbidden West na PS4 wygląda genialnie, co sprawia, że warto kupić tę grę również na konsolę minionej generacji.

Zobacz także: Kontroler PlayStation do mobilnego grania? Sony patentuje nowego pada

Druga część serii Horizon studia Guerrilla Games wyróżnia się nie tylko przepiękną oprawą graficzną. Produkcja rozwija też mechanikę walki oraz poruszania się. To wszystko powiązane jest z historią głównej bohaterki – Aloy – która nabrała doświadczenia zarówno w walce z mechanicznymi zwierzętami (które z pewnych przyczyn zdominowały środowisko naturalne na planecie), jak i z ludźmi, których w Horizon Forbidden West ma być więcej. Rudowłosa bohaterka otrzyma też nowe wyposażenie oraz umiejętności, które pomogą jej poradzić sobie w brutalnym (choć kolorowym i urokliwym) świecie.

Nowości, które pojawią się w kolejnej odsłonie serii Horizon, możesz zobaczyć w 20-minutowym gameplayu nagranym na konsoli PlayStation 5:

Czy warto kupić Horizon Forbidden West na PS4?

Jeśli okaże się, że Horizon Forbidden West na PlayStation 4 będzie wyglądało tak dobrze, jak prezentują infografiki – zdecydowanie tak! Pierwsza część serii była grą, dla której kupowało się PS4. Nie inaczej może być w wypadku kontynuacji, która na ten moment prezentuje się zjawiskowo i może okazać się jednym z ważniejszych system sellerów PS5. Problemem może być jednak dostępność konsol PS5, która może utrzymać się przez cały 2022 rok.

Z tego powodu warto kupić Horizon Forbidden West na PS4, jeśli ma się dostęp do tej konsoli. Z pewnością grafika będzie nieco uboższa niż w mocniejszej i nowszej konsoli, ale za to gra nadrabiać będzie grywalnością, znakomitą fabułą i niepowtarzalnym klimatem. A to już wystarczy, by skusić się na tę grę.

Zobacz także: Kiedy wyjdzie Legacy of the Sith, nowe rozszerzenie do SW: TOR?

By nie być gołosłownym – Horizon: Zero Dawn na platformie Metacritic zgarnęło aż 89 punktów na 100 i średnią ocenę od graczy wynoszącą 8,4/10. To pokazuje, że jest to produkcja warta uwagi.

Mamy jednak nadzieję, że obietnice Sony nie zwiodą nas na manowce tak, jak było to w przypadku kiepsko sprzedającego się Cyberpunka 2077. Przypomnijmy, że CD Projekt RED na kilka miesięcy przed premierą zapowiadał, że ich najnowsze dzieło działa na PS4 i Xbox One "zaskakująco dobrze". Później okazało się, że niekoniecznie. Czy taki los czeka również Horizon Forbidden West na PS4? Raczej nie!

Kiedy wyjdzie Horizon Forbidden West na PS4 i PS5?

Najnowsza odsłona kultowej serii Guerrilla Games zadebiutuje na konsolach PlayStation starej i nowej generacji już 18 lutego 2022 roku.

PS: Dla zainteresowanych, którzy nie mieli okazji jeszcze zagrać w pierwszą część serii – port na PC Horizon: Zero Dawn od kilku miesięcy dostępne jest na platformie Steam i zbiera tam świetne noty. Polecamy!

Zobacz także: Skyrim z kolejnym wydaniem! Czy warto kupić TES: V Skyrim Anniversary Edition?