Esport
Newsy

22.06.2021 9:45

Mistrzostwa The International 10 w DOTA 2 zagrożone. Co z Majorem CS: GO w Sztokholmie?

Mamy 2021 rok, a na świecie ciągle zdarzają się przypadki dyskryminowania esportu i esportowców. Tym razem negatywny stosunek do rozgrywek DOTA 2 wyraziła Szwedzka Konfederacja Sportowa.

Turniej DOTA 2 – The International 10 – zagrożony!

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na oficjalnym blogu dota2.com, sierpniowy turniej The International 10 może odbyć się poza Sztokholmem. Powodem takiego stanu rzeczy jest sprzeciw Szwedzkiej Konfederacji Sportowej w sprawie przyjęcia w swoje szeregi organizacji esportowych. Jest to o tyle zaskakujące, że do niedawna Valve było zapewniane o tym, że wydarzenie otrzyma takie same prawa, jak inne wydarzenia sportowe.


Sprawdź też: Najlepsze darmowe gry battle royale w 2021 roku


Jakie są tego konsekwencje? Przede wszystkim brak wiz dla organizatorów, graczy i komentatorów turnieju. To bardzo problematyczna sytuacja – The International 10 ma być największym turniejem DOTA 2 w historii. Organizacja wymaga czasu, ludzi i odpowiednich zezwoleń. W tym wypadku zabrakło ostatniego czynnika. Valve próbowało też interweniować w szwedzkim rządzie. Jednak niedawne wotum nieufności wobec premiera Stefana Loefvana sprawiło, że nie ma co liczyć na pomoc ze strony władz.

Czy PGL Major Stockholm 2021 ma szansę się odbyć?

PGL Major Stockholm 2021 logo turnieju CS GO

W niebezpieczeństwie znalazł się również październikowy turniej CS GO


Valve szuka obecnie alternatywnej lokalizacji, w której mógłby się odbyć przełożony z kwietnia turniej The International 10. W związku z tym pod znakiem zapytania stoi też organizacja PGL Major Stockholm 2021. Duże wydarzenie na scenie CS GO ma trwać od 23 października do 7 listopada bieżącego roku. Jeśli do tego czasu nie uda się wypracować kompromisu ze szwedzkimi organizacjami, turniej Counter Strike również może odbyć się poza Sztokholmem.

W tym momencie trwają negocjacje Valve ze Szwedzką Konfederacją Sportową. Wszyscy fani esportu liczą, że uda się wypracować kompromis pozwalający bez problemów przeprowadzić oba nadchodzące turnieje.