Esport
Newsy

24.08.2021 8:30

Worldsy 2021 jednak w Europie? Chiny kontra scena esportowa LoLa

Mistrzostwa świata League of Legends w 2021 roku stoją przed poważnymi problemami organizacyjnymi. Ich źródłem są decyzje chińskich władz. Oznacza to, że największy turniej LoLa najprawdopodobniej odbędzie się w Europie.

Worlds 2021 – problemy organizacyjne Riotu

Scena esportowa League of Legends bacznie obserwuje sytuację na Dalekim Wschodzie. Początkowo nieoficjalne informacje dostarczone przez serwis Upcomer.com okazały się jak najbardziej prawdziwe. Największy turniej esportowy League of Legends odbędzie się w Europie, a nie, jak pierwotnie planowano, w Chinach.

Zobacz także: Renegades wycofują się z ESL Pro League. Kto ich zastąpi w najważniejszej lidze CS GO?

Wszystko to za sprawą problemów z wizami dla ekipy technicznej Riot Games, niektórych zespołów i producentów. Istniały obawy, że mistrzostwa Worlds 2021 w LoLa odbędą się przez to wyłącznie w trybie online. Taką decyzję podjęto w Riot Games w sprawie organizacji turnieju TFT Reckoning.

Chiński kompleks, w którym miał odbyć się turniej Worlds 2021 w League of Legends

To tutaj miały być hostowane największe dla sceny esportowej LoLa mistrzostwa Worlds 2021

Gdzie odbędą się kolejne Worldsy?

Po wielu opóźnieniach i kłopotach Riot musi podjąć konkretną decyzję. Więcej informacji mamy poznać już dzisiaj, 24 sierpnia. Wtedy też najpewniej okaże się, gdzie dokładnie odbędą się największe mistrzostwa świata na scenie esportowej.

Na ten moment nie ma informacji, co stanie się z przyszłoroczną edycją mistrzostw. Zgodnie z planami, kolejny turniej LoLa z okazji zakończenia sezonu ma odbyć się w Ameryce Północnej. Nie wiadomo też, co z europejską edycją Worlds 2023.

Zobacz także: Darmowy eFootball od Konami z licencjonowanymi graczami ligi amerykańskiej!

Jeśli śledzisz scenę esportową LoLa czy CSa i chcesz być na bieżąco z informacjami o najnowszych grach i technologiach, obserwuj portal Grywalnia.pl. Trafisz tu wyłącznie na merytoryczne newsy, artykuły i poradniki ze sprawdzonych źródeł. Polub Grywalnię na Facebooku i przekonaj się, ile zyskasz, zostając z nami na dłużej!