Gry
Newsy

07.11.2021 12:15

Ogromna popularność Forzy Horizon 5. Prawie milion osób gra w grę, która jeszcze nie miała premiery

Premiera Forzy Horizon 5 zaplanowana jest na 9 listopada 2021 roku. Nie przeszkodziło to jednak produkcji zyskać miano najpopularniejszej i najlepiej ocenianej gry 2021 roku jeszcze przed oficjalną premierą.

Ogromna popularność Forzy Horizon 5

Choć do premiery Forzy Horizon 5 pozostały 2 dni, studio Playground Games już teraz może cieszyć się z ogromnego sukcesu ich najnowszej produkcji. W early acces Forzy Horizon 5 bawiło się ostatnio ponad 800 tysięcy graczy. To niesamowity wynik nie tylko jak na wczesny dostęp, ale jak na rynek gier w ogóle.

Te liczby robią wrażenie również ze względu na to, że dostęp do early accesu Forzy Horizon 5 miały tylko osoby, które zakupiły grę w edycji Premium. Koszt za 4 dni dodatkowej zabawy? 99 dolarów. To oznacza, że studio Playground Games już teraz zarobiło na chętnych do wcześniejszej gry ponad 79 milionów dolarów.

Zobacz także: Zamknięta beta polskiego World War 3 już w listopadzie!

Forza Horizon 5 najlepszą grą 2021 roku?

Tak duże zainteresowanie nie wzięło się znikąd. Playground Games wyrobiło sobie markę dzięki kilku udanym odsłonom serii Forza Horizon. W tym wypadku nie było inaczej. Krytycy i gracze docenili 5 odsłonę serii, dając jej na Metacriticu 87 pozytywnych recenzji i ocenę wynoszącą 92 punkty na 100. Warto dodać, że jest to jedyna tegoroczna gra, która przekroczyła próg 90 punktów.

przepiękna grafika w Forza Horizon 5 na screenie z samochodami ścigającymi się w nocy

Skąd tak wysoki wynik? Przede wszystkim dzięki fenomenalnemu dopracowaniu gry nawet w najmniejszych detalach. Forza Horizon 5 ma stosunkowo niskie wymagania na pecetach, a mimo to wygląda obłędnie, szczególnie na konsolach Xbox Series X i wydajnych komputerach. Na słabszych i starszych konsolach Microsoftu również jest nieźle, choć nie ma co na nich liczyć na stałe 60 FPS-ów.

Tak naprawdę krytyka głównie dotyczy zbyt dużego podobieństwa do poprzednich odsłon serii. Z drugiej strony – czy jest sens drastycznie zmieniać coś, co naprawdę dobrze działa?

Premiera Forzy Horizon 5 zaplanowana jest na 9 listopada 2021 roku na PC, konsolach Xbox starej i obecnej generacji oraz w usłudze Xbox Game Pass.

Zobacz także: Age of Empires 4 z rekordami na Steam. Ponad 70 tysięcy graczy jednocześnie