Gry
Newsy

10.06.2022 14:02

Remake The Last of Us już we wrześniu! Kiedy na PC?

Po niedawnych przeciekach Sony potwierdziło, że The Last of Us Part 1 Remake zmierza na PS5 i PC. Ogłoszono to podczas Summer Game Fest Live, a także zaprezentowany nowy zwiastun gry. Deweloper Naughty Dog szczegółowo opisał ulepszenia, jakich doczeka się odświeżona wersja. Nowy TLOU pojawi się na PS5 już 2 września. Co z wersją PC?

The Last of Us Remastered? Nie, to pełnoprawny remake!

Neil Druckmann, przedstawiciel Naughty Dog, wszedł na scenę podczas wczorajszego Summer Game Fest i oficjalnie zaprezentowało zwiastun The Last of Us Part 1 – remake'u jednego z najpopularniejszych exclusive'ów na konsolę PlayStation 4.

Odświeżona wersja pojawi się na PS5 już 2 września 2022 roku. Co więcej, studio oficjalnie potwierdziło, że w remake będą mogli zagrać także posiadacze komputerów osobistych! Kiedy możemy się spodziewać The Last of Us na PC? Tego jeszcze nie wiadomo, ale sam fakt, że takowa wersja się pojawi, jest dobrą wiadomością dla pecetowców.

Druckmann wyjaśnił, że zespół chciał, by remake był ostateczną wersją tej produkcji. Położono nacisk na odświeżenie oprawy graficznej (w tym implementację bardziej realistycznych animacji twarzy) oraz poprawę sztucznej inteligencji przeciwników.

Zobacz także: Nowy teaser Cyberpunk: Edgerunners! Netflix tworzy nowe anime

Co ciekawe, zwiastun remake'u wyciekł już dzień przed Summer Game Fest, jednak dopiero na evencie Naughty Dog oficjalnie potwierdziło prace nad nim.

Zwiastun możecie zobaczyć tutaj:

Co nowego w The Last of Us na PC i PS5?

Twórcy planują nieco odkurzyć grafikę The Last of Us – bądź co bądź pierwowzór ma już na karku ponad dekadę. Zarys zmian możecie zobaczyć już na zdjęciach przedstawiających Ellie i Joela ze starej i nowej wersji:

Blog PlayStation wspomina, że ​​The Last of Us Part 1 Remake został całkowicie przebudowany z myślą o wykorzystaniu technologii silnika PlayStation 5. Możemy spodziewać się nowości takich jak:

  • zintegrowane funkcje DualSense;

  • zmodernizowana mechanika rozgrywki;

  • ulepszone sterowanie;

  • bardziej realistyczna grafika i animacje twarzy;

  • ulepszona walka i inteligencja przeciwników.

To oczywiście tylko część zmian, jakie pojawiają się w remake'u The Last of Us. Na to, by zobaczyć większość z nich, przyjdzie nam jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Zobacz także: God of War Ragnarok przesunięty! Znamy nową datę?

Wrócicie po latach do przygody w świecie The Last of Us? Podzielcie się opiniami w komentarzach!