Esport

12.07.2021 11:40

Faza play-off IEM Cologne 2021 – znamy już wszystkich uczestników!

Za nami faza grupowa IEM Cologne 2021. Nie brakowało emocji i niespodzianek – z turniejem pożegnała się m.in. czwarta drużyna świata. Sprawdź, jak wygląda rozpiska meczów w fazie play-off i kiedy rozpocznie się dalszy etap rozgrywek.

FaZe tryumfuje, a Heroic i Vitality żegnają się z turniejem!

Wielkim wygranym fazy grupowej IEM Cologne 2021 okazała się drużyna FaZe Clan. Po przegranej ze Spirit wszyscy spisywali uplasowaną na 36. miejscu drużynę na straty. Jednak znana ze skillowych zawodników organizacja szybko nadrobiła straty.

Zobacz także: Jak wygrywać w mobilnych grach battle royale?

Ekipa olofmeistera pokonała francuskie Team Vitality 2:0, dominując zarówno na Mirage'u (16:11), jak i na Dust 2 (16:14). Jednak amerykański zespół pokazał pazur dopiero w starciu z Heroic, 4 drużyną świata w CS GO. Zwycięstwo 2:1 w finale drabinki przegranych grupy B na mapach Mirage (16:10), Nuke (11:16) i Ancient (16:10) zapewniło im awans do fazy grupowej turnieju w Kolonii.

broky z faze clan na turnieju IEM

Czarnym koniem fazy grupowej był broky z Faze Clan. 20-letni Litwin zapewnił swojej drużynie zwycięstwo z Heroic, zdobywając w sumie 68 fragów!

Z turniejem żegnają się również gospodarze. Niemieckie BIG przegrało 0:2 w finale drabinki przegranych grupy A z Virtus.pro po starciach na Dust 2 (15:19) i Inferno (16:19). Dużym zaskoczeniem były też wyniki obu drabinek wygranych. G2 Esports pokonało po wyrównanym starciu najlepszą drużynę świata – Gambit Esports. Ich ostatni mecz fazy grupowej zakończył się wynikiem 2:1 (Mirage 16:13; Vertigo 10:16; Inferno 16:14).

Zobacz także: Co wiemy o Call of Duty 2021 (Vanguard/Slipstream)? Premiera, setting, przecieki i plotki

Kiedy play-offy IEM Cologne 2021? Kto z kim zagra?

Zawodnicy mają teraz kilka dni na regenerację sił i przećwiczenie taktyk. Pierwszy mecz fazy play-off IEM Cologne 2021 rozpocznie się w piątek 16 lipca o godzinie 16. W walce o półfinał zmierzą się Virtus.pro oraz Astralis. Tego samego dnia o 19:15 wyzwanie podejmą Gambit Esports oraz Faze Clan.

Zobacz także: Mistrzostwa The International 10 w DOTA 2 zagrożone. Co z Majorem CS: GO w Sztokholmie?

Dzień później o finał zawalczą G2 Esports oraz zwycięzca pierwszego meczu ćwierćfinałowego. Po tym spotkaniu w szranki staną zawodnicy NaVi oraz zwycięzcy drugiego meczu ćwierćfinałowego. Wszystkie spotkania rozgrywane będą w systemie BO3.

IEM Cologne 2021 puchar na scenie

Zawodnicy z całego świata walczą o puchar oraz główną wygraną z puli wynoszącej milion dolarów!

Wielki finał turnieju CS GO w Kolonii rozpocznie się w niedzielę 18 lipca o godzinie 16. Przejście na system BO5 (najlepszy z pięciu) stawia graczy przed poważnym wyzwaniem. Możemy mieć pewność, że gracze zagwarantują nam wszystkim długie, ekscytujące starcie, które będzie można oglądać na oficjalnym kanale Twitch.tv organizacji ESL.