Newsy
Gry

18.06.2021 12:10

Jak powstaje Hellblade II? Twórcy podzielili się ciekawym materiałem zza kulis

Blisko 4 lata temu studio Ninja Theory dostarczyło nam produkt wyjątkowy. Pod płaszczem wciągającej gry akcji otrzymaliśmy poważne rozważania na temat choroby psychicznej i jej wpływu na życie człowieka. Teraz powstaje równie ambitna kontynuacja, a twórcy pokazali nam efekty swojej dotychczasowej pracy.

Jak dowiedzieliśmy się z materiału pokazanego podczas eventu Xbox Games Showcase Extended, twórcy w tym momencie koncentrują się na jednym, dużym fragmencie gry. Gdy dotychczasowe prace się zakończą, dopiero przejdą do dalszego etapu produkcji.

Co ciekawe, przedstawiciel studia zapewnia, że Hellblade II ma nie być tylko zwykłym sequelem – ma to być produkcja wyjątkowa pod każdym względem. Choć podobne słowa padały już często z ust wielu znanych osobistości w branży (patrzę na ciebie, Toddzie Howardzie!), myślę, że warto zaufać ekipie Ninja Theory. Hellblade: Senua's Sacrifice faktycznie jest po dziś dzień unikalnym na skalę światową doświadczeniem. Wystarczy tu tylko wspomnieć o filmie dokumentalnym poświęconym psychoanalizie bohaterki i chorobie, z którą się zmaga.

Senua's Saga: Hellblade II – co wiadomo o grze?

Fabuła gry umiejscowiona jest na Islandii z 9 wieku. W związku z tym twórcy udali się na wyspę, dzięki czemu powstało mnóstwo zdjęć, skanów i danych satelitarnych wykorzystanych później w fotogrametrii. Wszystko po to, by jak najlepiej odwzorować klimat panujący na wyspie.

Screen z filmu o tworzeniu hellblade: Senua's Sacrifice 2

Oprócz pięknych, otwartych przestrzeni, trafimy też do mrocznych (a jakże!) jaskiń.

W pierwszej części ogromne wrażenie robiły kostiumy. W Hellblade II będzie tylko lepiej, gdyż wszystkie stroje powstają najpierw w rzeczywistości, by dopiero później je zeskanować i umieścić w grze, zyskując tym samym maksimum detali. Owocna ma też okazać się współpraca z Epic Games. Studio ma pomagać w jak najlepszym odwzorowaniu cyfrowych postaci.

Twarz Senuy w grze Hellblade Senua's Sacrifice 2

Gęsty klimat wycieka z każdego ujęcia. Będzie jeszcze mroczniej niż w Demon's Souls czy Elden Ring?

Walka również będzie jeszcze bardziej realistyczna i brutalna. Melina Juergens, aktorka odgrywająca rolę głównej bohaterki, od dwóch lat trenuje sztuki walki, by jak najlepiej podołać oczekiwaniom. Co ciekawe, cały zespół animatorów również został pod tym względem przeszkolony. Pozwoli im to lepiej zrozumieć, jak w trakcie walki powinna zachowywać się Senua.

Czy warto zagrać w Hellblade II?

To jedna z tych produkcji, na które można czekać latami. Przygoda w Hellblade: Senua's Sacrifice była wyjątkowa pod każdym względem. Wszystko wskazuje na to, że kolejna część serii ma być równie przełomowa. Warto będzie ją wypróbować również dlatego, że w dniu premiery gra pojawi się w usłudze Xbox Game Pass.

Całą materiał na temat aktualnego stanu pracy nad Hellblade II można zobaczyć tutaj.