Gry
Newsy

22.10.2021 11:00

Można już grać w betę Football Manager 2022! Jakie nowości przyniesie nowa odsłona serii?

Studio Sports Interactive odpowiedzialne za serię Football Manager udostępniło wczoraj wieczorem wczesny dostęp do ich najnowszego dzieła. Jak zagrać w betę FM 2022? Kiedy premiera gry?

Jak zagrać w early acces Football Managera 2022?

Dostęp do wczesnej wersji beta Football Manager 2022 otrzymują wszyscy gracze, którzy zakupili grę w wersji przedpremierowej na platformie Steam lub Epic Games. Jeśli więc jesteś fanem symulatorów zarządzania własnym klubem piłkarskim i nie możesz doczekać się na premierę Football Managera 2022 – być może powinieneś zdecydować się na zakup gry w edycji przedpremierowej.

Szczególnie zainteresowani powinni być najwięksi fani Football Managera. Oprócz tego, że pomogą studiu wyłapać błędy, będą mogli wcześniej rozpocząć tworzenie swojego wymarzonego klubu – progres z wczesnego dostępu gry przenosi się do jej pełnej wersji po premierze.

Nowość w Football Manager 2022 – zakładka z przygotowaniem zespołu do meczu

Seria FM słynie z rozbudowanych możliwości zarządzania zespołem. Nowa odsłona przyniesie zmiany m.in. w przygotowaniach drużyny do meczu

Zobacz także: UFL – nowa darmowa gra piłkarska z pierwszym zwiastunem! Czy będzie warto w nią zagrać?

Warto jednak pamiętać, że w becie tego zaawansowanego symulatora piłki nożnej dalej brakuje kilku istotnych funkcji. Nie ma m.in. dostępu do Warsztatu Steam i edytorów pozwalających na modyfikację bazy danych piłkarzy. W zamian można pograć w trybie sieciowym i rozpocząć standardową rozgrywkę wybranym klubem.

Zobacz także: Najlepsze gry na telefon bez Internetu. Oto TOP 5 mobilnych portów pecetowych gier

Football Manager 2022 – nowości w najnowszej odsłonie serii

Wszyscy fani symulatorów zarządzania klubem piłkarskim uwielbiają analizę statystyczną, tabele z danymi i nieograniczone możliwości ich modyfikacji. Specjalnie dla nich powstał Data Hub, czyli rozbudowane centrum danych pozwalające wirtualnym menedżerom na dogłębną analitykę informacji o ich zespole. Gracze będą mieli większy wgląd m.in. w kondycję i wydajność zespołu.

Nowe dane i mechaniki w FM 2022 – xG i momentum

Pomoże w tym nowa funkcja xG (expected goals, oczekiwane cele), która bierze pod uwagę wyniki zespołu z poprzednich meczów i przedstawia je w formie wykresu momentum, czyli (w wolnym tłumaczeniu) pędu zespołu. Pozytywny lub negatywny wpływ na momentum mogą mieć np. wprowadzane zmiany w trakcie meczu.

Nowości w FM 2022 – tabela z wykresem momentum graczy w trakcie meczu

Pozytywny lub negatywny wpływ na momentum mogą mieć np. wprowadzane w trakcie meczu zmiany

Nowości w FM 2022 – zmiany w transferach

Okienko transferowe (a szczególnie jego ostatnie godziny) zawsze wywołuje wiele emocji. Podobnie będzie w Football Managerze 2022 – aktualizacja deadline day pozwoli jeszcze bardziej przybliżyć emocje i zwiększyć możliwości negocjacji w ostatnich chwilach okna transferowego.

Nowość w FM 2022 – zmiany w transferach podczas deadline day i nowe możliwości dla gracza

Zobacz także: Genialna aktualizacja ETS 2 Multiplayer i ATS – mody, nowe funkcje w kierownicy i inne

Nowy poziom wizualizacji rozgrywek w FM 2022

Rzucającą się w oczy nowością w Football Manager 2022 jest zdecydowanie nowy silnik animacji. Dzięki niemu mecze piłkarskie jeszcze bardziej będą przypominały rozgrywki na żywo.

Nowy silnik animacji w Football Manager 2022 – screen z gry pokazujący piłkarzy na boisku

Może nie jest to jeszcze poziom serii FIFA (która od przyszłego roku może nazywać się zupełnie inaczej) czy eFootball (czyli niezbyt udanego następcy PES-a). Jednak w serii FM jest to tylko przyjemny dodatek

Zobacz także: Gry mobilne z bogatą fabułą

Kiedy premiera Football Manager 2022?

Zdecydowanie najlepszy symulator zarządzania klubem piłkarskim na rynku zadebiutuje 9 listopada 2021 roku. Produkcję można kupić w sklepie Steam oraz Epic Games. Oprócz tego od dnia premiery gra będzie dostępna w usłudze Xbox Game Pass.

Zobacz także: TOP 5 dobrych gier na telefon, na które zdecydowanie warto czekać