Gry
Newsy

25.09.2021 19:33

Rekord Guinessa dla Fall Guys. Powodem ogromny sukces gry na PlayStation

Fall Guys zdobyła rekord Guinessa za największą liczbę pobrań z PlayStation Plus w historii usługi. Studio Mediatonic pochwaliło się dzisiaj wyjątkowym osiągnięciem na swojej stronie internetowej.

Rekord Guinessa dla Fall Guys. Ile razy pobrano grę z PlayStation Plus?

Humorystyczna platformówka w kreskówkowym stylu zadebiutowała na PS4 i PC w sierpniu 2020 roku. W grudniu 2021 gra ma pojawić się na konsolach Xbox starej i nowej generacji oraz na Nintendo Switch.

Zobacz także: Ogromna zmiana w Dust 2, krótsze mecze i inne zmiany w nowej operacji w CS: GO

Jednak najważniejszym rynkiem dla gry jest obecnie PlayStation. Produkcja zadebiutowała od razu w usłudze PlayStation Plus i z miejsca stała się prawdziwym hitem. Już po 24 godzinach w kombinację platformówki i battle royale zagrywało się ponad 1,5 miliona graczy. Mało tego, w grudniu 2020 roku ogłoszono, że na PC sprzedało się ponad 11 milionów kopii gry!

Zobacz także: TOP 5 dobrych gier na telefon, na które zdecydowanie warto czekać

Rekord Guinessa dla Fall Guys dotyczył jednak pobrań gry z usługi Sony. Ile razy tego w takim razie dokonano? No właśnie, nie wiadomo. Studio Mediatonic nie pochwaliło się jeszcze wynikami, które doprowadziły do pobicia rekordu. Developerzy wystosowali jedynie krótkie oświadczenie:

Chcemy tylko powiedzieć, że bardzo dziękujemy wspaniałej społeczności skupionej wokół Fall Guys. Momenty takie jak te byłyby niemożliwe bez waszego entuzjazmu, feedbacku i wsparcia.

W dalszym ciągu czekamy na konkretne liczby. W międzyczasie życzymy wszystkim fanom gry, by produkcja rozwijała się dalej w tak zaskakująco dobrym tempie!

Zobacz także: THQ zaskakuje – nadchodzi nowa gra przygodowa SpongeBob!