Gry
Newsy

09.09.2021 12:45

Pierwsza zapowiedź polskiej gry Leshy. Zobacz starcie słowiańskiej mitologii z technologią

Jeśli oczarował Cię słowiański klimat Wiedźmina 3 i żywo interesujesz się mitologią słowiańską, jest to produkcja dla Ciebie! Gliwickie studio udostępniło wczoraj polskiemu oddziałowi IGN ekskluzywne materiały z powstającej gry Leshy. To ambitny hack'n'slash, w którym kierujesz Leszym – mitycznym strażnikiem lasu. Zobacz, jak prezentuje się nowa produkcja polskiego studia Glivi Games.

Leshy – zwiastun nowej polskiej gry akcji

W polskiej grze Leshy wcielasz się w legendarnego obrońcę natury – tytułowego Leszego. Twoim zadaniem jest pokonać kłusowników i powstrzymać nielegalną wycinkę lasu. Wykorzystasz do tego swoich sprzymierzeńców – dzikie zwierzęta – oraz całą gamę nadnaturalnych mocy – latanie, terianotopię (przemianę w zwierzę) czy wspinaczkę.

Zobacz także: Battlefield Mobile – pierwsze testy już jesienią

Jednak przeciwnicy nie pozostaną Ci dłużni – wykorzystają broń palną oraz mechy rodem z Titanfalla czy Avatara. Starcie współczesnych technologii z mocą natury w grze Leshy zobaczysz poniżej:

Leshy – rozgrywka i fabuła w nowej produkcji Glivi Games

Jak wspominają sami twórcy, Leshy jest trzecioosobową grą hack'n'slash osadzoną w rzeczywistości 2040 roku. Zadaniem gracza jest wypędzenie z lasu ludzi, którzy, ogarnięci chęcią wzbogacenia się, doprowadzają naturę do wyniszczenia.

Screen z polskiej gry Leshy, człowiek polujący na wilka

W tej grze Twoim największym wrogiem jest ludzkość

Glivi Games zaoferuje liniowy wątek fabularny z wieloma pobocznymi wątkami. Nie zabraknie też atrakcji dla graczy lubiących eksplorację – Leshy zapewni możliwość zwiedzania prastarego lasu kilkoma korytarzowymi ścieżkami.

Zobacz także: ELEX 2 – wywiad z twórcami. Lepszy system walki, questy i wybory w nowej grze Piranha Bytes

Jednak największą atrakcją polskiej gry ma być walka. Dynamiczna, krwawa, wymagająca i piekielnie satysfakcjonująca. Krótką zapowiedź tego, czego możemy się pod tym względem spodziewać, zobaczysz w poniższym materiale pochodzącym z wczesnej wersji gry:

Kiedy premiera gry Leshy?

Gra jest na dość wczesnym etapie produkcji. Zgodnie z informacjami zawartymi w zakładce Steam, Leshy ma pojawić się na rynku w 2023 roku.

Powstaje coraz więcej polskich ambitnych produkcji. Równie interesująco zapowiada się m.in. World War 3, które zbliża się do swojej drugiej premiery. Pamiętajmy, by gorąco wspierać lokalny rynek twórców gier. Kto wie, może za kilka lat jedno ze studiów wyewoluuje do marki takiej jak CD Projekt RED lub Techland?