Newsy
Gry

13.06.2022 14:07

Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 – najważniejsze punkty prezentacji

Tegoroczna prezentacja Xbox & Bethesda Games Showcase była tym, na co czekały miliony graczy na całym świecie. Pokazano nam m.in. wiele szczegółów dotyczącego nadchodzącego RPG Starfield, sporą garść informacji na temat Forza Motosport i Redfall – FPSa z otwartym światem od twórców Dishonored.

Redfall – nie zabraknie krwawych scen

Nadchodzący kooperacyjny FPS od studia Arkane, Redfall, to jedna z głośniejszych growych marek Microsoftu. Pierwszy zajawkowy zwiastun produkcji pojawił się już w 2021 roku, jednak dopiero teraz uzyskaliśmy spojrzenie na to, jak rzeczywiście mogła wyglądać gra.

W tego typu grach fabuła odgrywa drugorzędną rolę, jednak warto o niej wspomnieć. W Redfall przyjdzie Ci stanąć przeciwko hordzie wampirów, które zasłoniły słoneczne światło i mają na swoich usługach armię ludzkich kultystów.

Pokazano cztery postacie; strzelec wyborowy Jacob Boyer, genialny inżynier Remi De La Rosa, kryptozoolog Devinder Crousley i Layla Ellison ze zdolnościami kinetycznymi.

Redfall ma wyjść w 2023 roku na PC i konsolę Xbox.

Zobacz także: God of War Ragnarok jednak szybciej?! Jest nowa data

Forza Motorsport – najlepsza gra wyścigowa wszech czasów?

Studio Turn 10 w końcu zaspokoiło ciekawość miłośników serii Forza Motorsport. Nowa część została zapowiedziana już dwa lata temu, ale do tej pory twórcy – delikatnie mówiąc – byli powściągliwi w zdradzaniu szczegółów. Wszystko zmieniło się na Xbox & Bethesda Games Showcase, gdzie studio zaprezentowało zwiastun i więcej informacji na temat produkcji.

Jak zapowiada Turn 10, nowa Forza Motorsport ma być najbardziej zaawansowaną technicznie grą wyścigową, jaka kiedykolwiek powstała. Na chwilę obecną produkcja prezentuje się naprawdę imponująco, m.in. dzięki ray tracingowi, dbałości o detale czy złożonemu systemowi zniszczeń pojazdów.

Forza Motorsport ma się ukazać wiosną 2023 roku na PC i konsolach Xbox.

Zobacz także: Remake The Last of Us już we wrześniu! Kiedy na PC?

Starfield – pierwszy zwiastun rozgrywki

Bethesda wreszcie udostępniła zwiastun swojej nowej franczyzy – Starfield. To coś, na co gracze czekali od ponad czterech lat, gdy studio po raz pierwszy zapowiedziało „Skyrima w kosmosie”.

Twórcy nie ograniczyli się tylko do prezentacji wizualnej. Bethesda odpowiedziała na kilka ważnych pytań dotyczących podróży kosmicznych, eksploracji planet i wielu innych aspektów rozgrywki.

Na tym etapie wiemy, że planety w Starfield nie będą oddzielnymi światami reprezentującymi fragment grywalnego obszaru na ich powierzchni. Jak twierdzi Todd Howard, Starfield ma oferować ponad 1000 planet umieszczonych w 100 układach gwiezdnych. Gracz będzie mógł wylądować w dowolnym miejscu na każdej z nich i rozpocząć swobodną eksplorację.

Część obiecanych funkcji możemy zobaczyć w nowym zwiastunie rozgrywki. Grający ląduje na planecie, obserwuje obce formy życia i wydobywa niektóre zasoby ze skalnej ściany. Następnie bohater znajduje obiekt kontrolowany przez piratów. Wywiązuje się strzelanina, w ruch wchodzą w granaty, futurystyczne strzelby i plecak odrzutowy. Potem przenosimy się do stolicy regionu, gdzie wywiązuje się kilka interesujących dialogów.

Wielu graczy zastanawiało się, czy Starfield pozwoli nam zbudować własny statek, obsadzić go załogą i swobodnie eksplorować kosmos. Odpowiedź brzmi: tak!

Premierę Starfield zaplanowano na 2023 rok. Produkcja pojawi się jedynie na komputery osobiste i konsole Xbox.

Zobacz także: Nowy teaser Cyberpunk: Edgerunners! Netflix tworzy nowe anime

Co jeszcze pokazano na Xbox & Bethesda Games Showcase?

Microsoft zapewniał, że na evencie dostarczy obszerną listę zwiastunów i informacji o planowanych grach – i słowa dotrzymał.

Jednym z głośniejszych punktów konferencji było Diablo 4, zwłaszcza w świetle rozczarowania, jakie wielu odczuwa w stosunku do Diablo Immortal. Zwiastun kolejnej pełnoprawnej części wydaje się jednak zaspokajać oczekiwania fanów.

Kolejną większą zapowiedzią był Overwatch 2. Choć widzieliśmy tylko fragment rozgrywki, wiemy już, że sequel wprowadzi kilka nowych postaci. Pojawiło się także mnóstwo rozszerzeń do istniejących gier, w tym m.in.

  • Microsoft Flight Simulator;

  • The Elder Scrolls Online;

  • Forza Horizon 5;

  • Sea of Thieves;

  • Fallout 76.

Co więcej, we wrześniu Grounded opuści Early Access i stanie się pełnoprawną grą.

Jedną z największych niespodzianek było to, że gry z serii Persona w końcu trafią na konsolę Xbox. Obejmuje to Persona 3 Portable, Persona 4 Golden Abyss i Persona 4 Royal. Hideo Kojima osobiście pojawił się na konferencji i ogłosił swoją współpracę z Microsoft Studios.

Microsoft zaliczył ostatnio kilka solidnych opóźnień, które postawiły pod znakiem zapytania ofertę Xbox na ten rok. Po tej prezentacji najbliższa przyszłość konsoli rysuje się jednak w nieco jaśniejszych barwach. Do premiery głośniejszych tytułów mamy jeszcze trochę czasu – miejmy nadzieję, że czekanie będzie tego warte.

Zobacz także: Grasz jeszcze w Minecraft? Te mody do budowania Cię zachwycą!

Co sądzicie o konferencji Xboxa i Bethesdy? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu!