Gry

07.06.2022 14:58

Grasz jeszcze w Minecraft? Te mody do budowania Cię zachwycą!

Budowanie własnego świata w Minecrafcie to prawdziwa przyjemność. Jeśli jednak Twój projekt jest bardzo złożony i pełen istotnych detali, przeniesienie tej wizji na silnik gry może być bardzo żmudną pracą. By ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy 5 darmowych modów do Minecraft, dzięki którym budowanie stanie się przyjemniejsze!

Minecraft – mody do budowania

Choć Minecraft nie kończy się na budowaniu, wymyślanie własnych konstrukcji to bardzo istotna część gry. Narzędzia, które dostaliśmy od twórców dają naprawdę szerokie możliwości, jednak czasem mogą okazać się niewystarczające.

Grasz w tę grę już od wielu lat i chcesz doświadczyć czegoś nowego? A może Twój nowy projekt obejmuje funkcjonalności, których nie oferuje podstawowa wersja? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na któreś z tych pytań, jesteś w dobrym miejscu! Znudził Ci się podstawowy Minecraft? Mody do budowania, które tu znajdziesz, nie tylko pozwolą Ci dać upust kreatywności – odblokują też zupełnie nowe możliwości i zmienią Twoją grę nie do poznania. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także: Gothic i Tibia w jednym?! Powstaje serwer, który łączy te dwa światy

Blockus – nowe bloki

Bloków w Minecrafcie nigdy za wiele. Choć podstawowa wersja gry oferuje naprawdę wiele wariacji „klocków”, mod Blockus dodaje ich jeszcze więcej!

Wśród dodanych bloków znajdziesz elementy dekoracyjne, nowe minerały, skrzynki na jedzenie i o wiele więcej! Wszystkie nowe przedmioty można wytworzyć także w trybie Survival.

Mody do Minecraft mogą dodawać więcej lub mniej contentu, ale Blockus to prawdziwy must have. Od dziś z pewnością będzie to jedno z Twoich ulubionych rozszerzeń!

Modyfikację Blockus możesz pobrać stąd: link.

MrCrayFish's Furniture – nowe meble

Mody z meblami do Minecraft zawsze cieszyły się sporą popularnością – w końcu jaki jest sens budowania wspaniałych konstrukcji, jeśli nie ma ich czym wypełnić?

Istnieje mnóstwo modyfikacji, które wprowadzają nowe meble, ale żadna nie dorównuje MrCrayFish's Furniture. Co w niej takiego wyjątkowego?

Wszystkie elementy dodane przez rozszerzenie są nie tylko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, ale także wpasowane w graficzny styl gry. Dzięki temu Twój nowy stół i krzesła nie będą wyglądały, jakby ktoś wyrwał je z zupełnie innej bajki.

Modyfikację MrCrayFish's Furniture możesz pobrać stąd: link.

Zobacz także: Marvel's Spider-Man Remastered na PC! Kultowa seria otrzyma port z Playstation

WorldPainter – stwórz własną mapę

WorldPainter to jeden z najciekawszych modów do Minecrafta, który całkowicie zmienia sposób projektowania świata. Modyfikacja ta pozwala na tworzenie map do gry w programie do złudzenia przypominającym Painta. Następnie możesz przekonwertować swoje dzieło do samej gry.

Jak każdy mod w tym zestawieniu, WorldPainter jest całkowicie darmowy – to w pełni open source'owy projekt. Narzędzie to stosunkowo łatwo opanować, a jego możliwości potrafią być niezmiernie przydatne, szczególnie przy generowaniu dużych, naturalnie wyglądających terenów.

Modyfikację World Painter możesz pobrać stąd: link.

InstantBuildings – postaw budowlę w sekundę

Budowanie w Minecrafcie sprawia wiele frajdy, ale wielokrotne stawianie tych samych obiektów może z czasem się znudzić. Z pomocą przychodzi nam mod InstantBuildings, który robi dokładnie to, co sugeruje jego nazwa – pozwala na natychmiastowe tworzenie budynków i konstrukcji.

Z tą modyfikacją nie będziesz musiał raz po raz budować obiektów takich jak choćby:

 • kościół,

 • wodospad,

 • drzewo,

 • łódź,

 • most,

 • koszary,

 • brama,

 • wieża,

 • latarnia morska,

 • brama,

 • stodoła,

 • posterunek strażniczy,

 • wiatrak,

 • domy;

 • ściany.

Modyfikację World Painter możesz pobrać stąd: link.

Zobacz także: Wilkołaki w The Sims 4?! Zapowiedź nowego dodatku!

BuildCraft – transportuj przedmioty w moment

Pamiętasz, jak Mario wskakiwał do rury i chwilę później pojawiał się w zupełnie innym miejscu? BuildCraft oferuje coś zbliżonego, lecz tym razem to nie Ty będziesz przenosił, a Twoje itemy.

Modyfikacja dodaje sieć rurociągów, które mają unikalne funkcje. Dzięki nim możesz transportować rzeczy i energię z jednego miejsca na drugie. Zapomnij o każdorazowym bieganiu do skrzyni w domu, gdy skończą Ci się materiały – od teraz każdy Twój plac budowy będzie zaopatrzony we wszystko, czego potrzebujesz!

Modyfikację World Painter możesz pobrać stąd: link.

Zobacz także: Xbox Game Pass straci w czerwcu 5 gier. Spiesz się z ich ograniem!

Znałeś wcześniej któryś z tych modów? A może masz własne rozszerzenia, bez których nie możesz się obejść? Podziel się nimi w komentarzu!