Newsy
Gry

09.05.2023 9:45

Warzone Mobile – aktualizacja na maj 2023 zapewni nową jakość?

O najnowszej, majowej aktualizacji do Call of Duty Warzone Mobile wypowiedział się Chris Plummer, współpracownik działu Activision zajmującego się mobilną odsłoną battle royale od Activision. Podzielił się kilkoma interesującymi szczegółami technicznymi oraz przekazał parę słów na temat daty premiery.

  • Twórcy koncentrują się na poprawie optymalizacji gry i wspieraniu coraz większej liczby smartfonów.

  • Call of Duty Warzone Mobile w przyszłości zyska suwaki, które pozwolą szczegółowo dostosować ustawienia graficzne do urządzeń mobilnych.

  • W Warzone Mobile, równolegle z Warzone 2.0 i Modern Warfare II, będą wychodzić kolejne sezony. Ma to związek z cross-progresją pomiędzy wszystkimi grami z serii.

  • Wszystkie informacje na temat daty premiery Warzone Mobile, które są w sieci, nie są potwierdzone przez Activision. Twórcy mają inne plany w tej kwestii.

  • Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak już teraz zagrać w tę grę, sprawdź nasz artykuł z najważniejszymi informacjami o Call of Duty Warzone Mobile.

Aktualizacja Warzone Mobile. Kiedy premiera, nowe ustawienia graficzne i poprawki wydajnościowe?

We wcześniejszej aktualizacji Warzone Mobile oznaczonej numerem 2.4 wprowadzono kompatybilność z niemal wszystkimi nowoczesnymi urządzeniami z systemem iOS i podwojono liczbę wspieranych sprzętów z Androidem.

Optymalizacja gry i zaawansowane ustawienia graficzne

Obecnie działania twórców koncentrują się głównie na optymalizacji gry pod wspierane sprzęty. Dzięki temu średnia liczba crashy w trakcie gry się zmniejszyła. Nie jest to jednak poziom zadowalający i prace cały czas trwają.

Gra już wygląda nieźle. Mimo to twórcy chcą wycisnąć z silnika gry ostatnie soki

Jednak najciekawsze wieści dotyczą zaawansowanych ustawień graficznych w Call of Duty Warzone Mobile. Wnikliwi gracze zauważyli, że w tym momencie w ogóle nie ma takich opcji. Jednak w przyszłości mają pojawić się ustawienia koncentrujące się na:

  • czasie pracy baterii,

  • liczbie klatek na sekundę,

  • temperaturze urządzenia,

  • jakości grafiki.

Co istotne, powyższe opcje będą przedstawione w postaci suwaków. Dzięki temu będzie można idealnie dostosować ustawienia tak, by zniwelować największe problemy sprzętu występujące w trakcie gry.

Zobacz także: To już koniec Call of Duty Mobile. Dokumenty Activision wskazują następcę

Sezony i cross-progresja i premiera

Twórcy odpowiedzieli też, czemu trwają sezony w Warzone Mobile, skoro gra jeszcze nie wyszła. Tłumaczą, że gra w swoich założeniach ma dzielić progres z innymi, pełnoprawnymi odsłonami serii. Z tego powodu produkcja ma rozwijać się tak samo, jak Warzone 2.0 i MWII.

A kiedy premiera Warzone Mobile? Twórcy informują, że wszystkie informacje, które krążą w sieci, nie są potwierdzone. Gra wyjdzie, gdy będzie gotowa. Plummer twierdzi, że warto czekać. W momencie premiery pojawi się sporo contentu zarówno dla Warzone Mobile, jak i pozostałych gier z serii.

Cały film znajdziesz poniżej.

Zobacz także: Kolejna mapa w Call of Duty: Warzone Mobile ogłoszona!