Newsy
Gry

10.03.2023 12:50

To już koniec Call of Duty Mobile. Dokumenty Activision wskazują następcę

Jeden ze znanych leakerów zajmujących się serią Call of Duty – CharlieIntel – opublikował na swoim Facebooku screenshoot z dokumentów informujących o nadchodzących działaniach Activision Blizzard. Wynika z niego, że prawdziwy bestseller na rynku mobilnym – Call of Duty Mobile – już wkrótce przestanie istnieć.

Nadchodzi koniec Call of Duty Mobile. Zastąpi je Warzone Mobile

Telenoweli związanej z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft ciąg dalszy. Urząd antymonopolowy wstrzymuje przejęcie studia odpowiedzialnego m.in. za Overwatch 2 z obawy, że może to zapewnić Microsoftowi nieuczciwą przewagę nad konkurencją.

Urzędnicy proponowali, że Microsoft mógłby sprzedać prawa do mobilnego segmentu działalności. Nie było jednak na to zgody. Nic dziwnego – studio ma poważne plany względem tej części branży growej.

Zobacz także: Telefon do gier – jaki model wybrać? Poradnik na 2022 i 2023 rok

Udowodnił to CharlieIntel, który opublikował fragment dokumentów firmy. Wynika z nich, że jakiś czas po premierze Warzone Mobile ma ono w całości zastąpić Call of Duty Mobile.

Nie jest to w zasadzie zaskoczeniem. Activision Blizzard od dawna informowało, że wraz z pojawieniem się Warzone 2.0 i Modern Warfare 2 powstanie spójny i powiązany ze sobą ekosystem gier. Postępy w którejkolwiek z gier mają przenosić się do innych tytułów, w tym mobilnych.

Dlatego niemal pewne było to, że na rynku europejskim i amerykańskim Call of Duty Mobile zostanie w końcu wygaszone (nawet pomimo rekordowych zysków zapewnianych przez ten tytuł). Działa ono na starszym silniku, który jest niekompatybilny z najnowszymi odsłonami serii.

Pozostaje tylko pomilczeć przez chwilę w żałobie nad ludźmi, którzy wydali setki (jeśli nie tysiące) dolarów na mikropłatności w CoD Mobile. Cała reszta może się cieszyć, ponieważ Warzone Mobile zapowiada się na godnego następcę serii mobilnych shooterów.

Zobacz także: Warzone Mobile – jak pobrać, kiedy premiera? Gameplay i wymagania