Inne
Newsy

29.07.2021 13:50

PS5 w końcu zyska wsparcie dysków SSD M.2! Pojawią się też sensowe zmiany w trofeach

Wersja beta nowego oprogramowania do PS5 wprowadzi wsparcie dla dysków SSD M.2 oraz wiele innych poprawek. Sprawdź, co zmieni aktualizacja PlayStation o numerze 2.0-04.00.00.

Czy można dołożyć dysk SSD M.2 do PS5?

Wraz z wersją beta aktualizacji oprogramowania PlayStation 5 (o numerze 2.0-04.00.00) konsola otrzyma możliwość instalacji dodatkowego dysku SSD M.2. Ta długo wyczekiwana funkcjonalność pozwoli posiadaczom sprzętu Sony korzystanie z dysku PCle 4.0 M.2 SSDS o minimalnej pojemności 250 GB i maksymalnej pojemności wynoszącej aż 4 TB.

Co ważne, będzie można uruchamiać gry bezpośrednio z dodanego nośnika!

wsparcie dysków ssd m2 w playstation 5 - zdjęcie portu

Gracze w końcu będą mogli dołożyć własny dysk SSD M.2, by zyskać więcej miejsca na ulubione gry.

Jak zainstalować dysk SSD M.2 w PS5? Z instrukcją dotyczącą tego procesu zapoznacie się na oficjalnej stronie PlayStation.

Zobacz także: Nadchodzi Steam Deck, czyli odpowiedź na Nintendo Switch od Valve!

Więcej nowości w PlayStation – trofea, PSNow i inne

Najnowsza aktualizacja systemu PlayStation doda również wiele pomniejszych zmian. Wśród nich warto wymienić możliwość śledzenia postępu do 5 wybranych trofeów w grze. Zapoznawanie się z informacjami na temat trofeów w trakcie rozgrywki również ma zostać znacznie ułatwione.

Zobacz także: Oficjalna prezentacja Windows 11 – co wiemy o najnowszym systemie Microsoftu?

Kilka usprawnień otrzyma również usługa PlayStation Now. Mowa tu między innymi o możliwości ustawienia maksymalnej streamowanej rozdzielczości obrazu. Pozwoli to zoptymalizować działanie gry przy słabym łączu. Pojawi się także widoczna informacja o nadchodzącym usunięciu danej produkcji z usługi oraz ulepszone narzędzia do diagnozowania problemów z połączeniem.

Z wszystkimi pozostałymi zmianami możecie zapoznać się tutaj.

Kolejne aktualizacje PS5 – oczekiwania

Trzeba pochwalić Sony za wprowadzenie dużej liczby sensownych usprawnień. Wsparcie dysków SSD M.2 było jedną z najbardziej wyczekiwanych funkcji. Jednak gracze w dalszym ciągu liczą m.in. na możliwość dodawania folderów oraz wsparcie dla rozdzielczości 1440p. Kiedy to nastąpi? Mamy nadzieję, że już niebawem!

Czy jesteście zadowoleni ze zmian? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także: TOP 5 nadchodzących remasterów i remake'ów, w które warto zagrać