Newsy
Gry

12.11.2021 19:15

Kultowy Star Wars: KotOR wychodzi na Nintendo Switch!

Jedna z najlepszych gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen i jeden z najlepszych RPG-ów w ogóle – SW: KOTOR – jest już dostępny na Nintendo Switch!

Zaskakująca premiera Star Wars: Knights of the Old Republic na Nintendo Switch!

Posiadacze niezwykle popularnych konsol Nintendo Switch, którzy są jednocześnie fanami uniwersum Gwiezdnych Wojen, mogą otwierać szampana. Jeden z najlepszych RPG-ów na rynku, czyli Star Wars: Knights of The Old Republic, jest już dostępny na Nintendo Switch!

Odpowiedzialnymi za port KotORa na Nintendo Switch są specjaliści z Aspyr Media. Studio przeniosło grę również na smartfony, czyniąc ją jedną z najlepszych gier bez internetu na telefon dostępnych na Androidzie.

Zobacz także: ELEX 2 – wywiad z twórcami. Lepszy system walki, questy i wybory w nowej grze Piranha Bytes

Wydany pierwotnie w 2003 roku SW: KotOR w sklepie Nintendo został wyceniony na 15$. Gra wymaga 12 GB pamięci wewnętrznej.

Czy warto zagrać w KOTORa?

W skrócie: tak, tak i jeszcze raz tak! Gra broni się znakomitą, nieliniową fabułą (można stanąć po Jasnej i Ciemnej Stronie Mocy i obie są niesamowicie satysfakcjonujące), wieloma możliwościami rozwoju postaci, genialnie napisanymi dialogami i towarzyszami, którzy zapadają w pamięć.

Zapewne nie wszystkim spodoba się turowy system walki (w czasie rzeczywistym i z aktywną pauzą) i nieco już przestarzała grafika. Jednak dla jednej z najbardziej epickich fabuł i zaskakujących zwrotów akcji zdecydowanie warto zagrać w Knights of The Old Republic.

Zobacz także: Czy warto kupić Nintendo Switch OLED? Najważniejsze zmiany i usprawnienia

Warto na koniec wspomnieć o nadchodzącym remake'u KotORa, który będzie czasowym exscluxivem na PS5. Kultowy KotOR w wersji na Nintendo Switch jest świetną opcją, by odświeżyć sobie historię legendy Starej Republiki w uniwersum Gwiezdnych Wojen.