Gry
Newsy

06.04.2023 12:50

Sniffer, czyli Niuchacz – Minecraft doczekał się nowego moba!

Aktualizacja Trail & Tales 1.20 przyniesie wiele ciekawych nowinek do świata Minecraft. Jedną z nich niewątpliwie jest nowy mob Niuchacz – zwycięzca głosowania, które odbyło się podczas eventu Minecraft Live 2022. Sniffer, bo tak brzmi jego oryginalna nazwa, to starożytny mob, który z pewnością ożywi kwadratowy świat Minecraft. Sprawdź, czym jest Niuchacz!

Nowy mob w Minecraft – Niuchacz

Każdy zapalony gracz Minecraft doskonale wie, czym są moby. Jeśli do nich nie należysz, spieszymy z wyjaśnieniami – to byty, które pojawiają się w różnych regionach świata, a każdy z nich ma własne unikalne cechy.

W trakcie wydarzenia Minecraft Live 2022 odbyło się głosowanie, w którym to fani decydowali, jakie nowe stworzenie pojawi się w grze. Wybór padł na Sniffera, który otrzymał urocze polskie tłumaczenie – Niuchacz.

Na początku mieliśmy dostęp tylko do ograniczonych informacji na jego temat, ale Mojang z czasem ujawnił więcej szczegółów.

Zobacz także: Gorące wieści – Minecraft 1.20 otrzymał nową nazwę – Trails&Tales!

Czym jest Niuchacz?

Twórcy ogłosili, że Sniffer jest starożytnym mobem, który może pojawić się na mapie tylko poprzez wyklucie się z jednego z rzadkich jaj. Wygląda strasznie? Nie ma powodów do obaw! Pomimo swoich gigantycznych rozmiarów Niuchacz jest stworzeniem pasywnym i nigdy nie zaatakuje gracza. Dzięki żywym kolorom i charakterystycznym animacjom zdecydowanie wyróżnia się on spośród innych mobów w grze.

Po przyzwaniu sniffer zacznie… niuchać – stąd jego nazwa! Po co? Jego celem są nasiona zupełnie nowej sadzonki Torchflower (dosłownie: kwiat-pochodnia), która także pojawi się w aktualizacji 1.20.

Niuchacz może przekopać się przez większość bloków ziemi – wyjątek stanowią tu pola uprawne. A gdy znajdzie już interesujące je nasiona, zostawi je na ziemi i ruszy w poszukiwaniu kolejnych zdobyczy.

Zobacz także: Recenzja Assassin's Creed. Miecz Shao Jun | Komiks w grze #5

Sniffer – kiedy pojawi się w grze na dobre?

Sniffer nie pojawia się naturalnie w obecnych wersjach beta, a jego jaja nie zostały jeszcze dodane do gry. Po opublikowaniu aktualizacji znajdziesz je w skrzyniach w podwodnych ruinach.

Będzie jeszcze jeden sposób na zdobycie jaj – skorzystanie z zupełnie nowego systemu archeologii, który pojawi się właśnie w Trail & Tales. Na razie nie znamy zbyt wiele szczegółów na ten temat. Wiemy tylko, że do pozyskania jaj Niuchacza warto będzie wybrać się na pustynny biom.

Gracze już zacierają ręce i planują stawianie całych farm Snifferów. Czy to się uda? Zobaczymy!

Jak odblokować Niuchacza w wersji beta?

Chciałbyś zobaczyć Sniffera na własne oczy już teraz? To możliwe! Wystarczy, że przywołasz go za pomocą polecenia „/summon minecraft:sniffer” lub użyjesz jaja przyzywającego sniffera w trybie kreatywnym. Jednak by to zrobić, Twój Minecraft musi działać w trybie eksperymentalnym.

Jak włączyć funkcje eksperymentalne?

  • Krok 1: Naciśnij przycisk „Utwórz nowy świat”

  • Krok 2: Przejdź do „Więcej”

  • Krok 3: Wybierz opcję „Eksperymentalna rozgrywka”.

  • Krok 4: Włącz „Aktualizacja 1.20”

Chociaż wygenerowany świat będzie zawierał najnowsze funkcje, pamiętaj, że próba uzyskania dostępu do niego w różnych wersjach może spowodować awarie lub uszkodzenie całej mapy.

Zobacz także: Czy Asus ROG Ally będzie lepszym handheldem od Steam Decka?

Co sądzicie o nowym mobie? Dajcie znać w komentarzu!