Gry
Newsy

06.04.2023 12:50

Sniffer, czyli Niuchacz – Minecraft doczekał się nowego moba!

Aktualizacja Trail & Tales 1.20 przyniosła wiele ciekawych nowinek do świata Minecraft. Jedną z nich niewątpliwie jest nowy mob Niuchacz – zwycięzca głosowania, które odbyło się podczas eventu Minecraft Live 2022. Sniffer, bo tak brzmi jego oryginalna nazwa, to starożytny mob, który z pewnością ożywił kwadratowy świat Minecraft. Sprawdź, czym jest Niuchacz!

Nowy mob w Minecraft – Niuchacz

Każdy zapalony gracz Minecraft doskonale wie, czym są moby. Jeśli do nich nie należysz, spieszymy z wyjaśnieniami – to byty, które pojawiają się w różnych regionach świata, a każdy z nich ma własne unikalne cechy.

W trakcie wydarzenia Minecraft Live 2022 odbyło się głosowanie, w którym to fani decydowali, jakie nowe stworzenie pojawi się w grze. Wybór padł na Sniffera, który otrzymał urocze polskie tłumaczenie – Niuchacz.

Na początku mieliśmy dostęp tylko do ograniczonych informacji na jego temat, ale Mojang z czasem zaczął ujawniać więcej szczegółów.

Zobacz także: Najlepsze mody do Baldur's Gate 3

Czym jest Niuchacz?

Twórcy ogłosili, że Sniffer jest starożytnym mobem, który może pojawić się na mapie tylko poprzez wyklucie się z jednego z rzadkich jaj. Wygląda strasznie? Nie ma powodów do obaw! Pomimo swoich gigantycznych rozmiarów Niuchacz jest stworzeniem pasywnym i nigdy nie zaatakuje gracza. Dzięki żywym kolorom i charakterystycznym animacjom zdecydowanie wyróżnia się on spośród innych mobów w grze.

Po przyzwaniu sniffer zacznie… niuchać – stąd jego nazwa! Po co? Jego celem są nasiona zupełnie nowej sadzonki Torchflower (dosłownie: kwiat-pochodnia), która także pojawiła się w aktualizacji 1.20.

Niuchacz może przekopać się przez większość bloków ziemi – wyjątek stanowią tu pola uprawne. A gdy znajdzie już interesujące je nasiona, zostawi je na ziemi i ruszy w poszukiwaniu kolejnych zdobyczy.

Zobacz także: Recenzja Assassin's Creed. Miecz Shao Jun | Komiks w grze #5

Sniffer – jak go znaleźć?

Jeśli chcesz zobaczyć Sniffera na własne oczy, potrzebujesz jego jaja. Zwykle znajdziesz je w skrzyniach w podwodnych ruinach.

Jest jeszcze jeden sposób na zdobycie jaj – skorzystanie z zupełnie nowego systemu archeologii, który pojawił się właśnie w Trail & Tales. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu:

Zobacz także: Jajo Niuchacza w Minecraft – jak je zdobyć?

Jak odblokować Niuchacza w wersji beta?

Chociaż w Minecrafcie nie możesz oswoić Sniffera, możesz go rozmnożyć, przywracając do życia populację tego starożytnego stworzenia. Aby wyhodować Niuchacze, będziesz musiał zdobyć trochę nasion Torchflower.

Kiedy już będziesz mieć dwa Sniffery i dwa nasionka, po prostu zbierz je w jednym miejscu – tak jak w przypadku Wielbłąda – i karm je do momentu pojawienia się serc. Zwierzątka zaczną się rozmnażać, a owocem tego procesu będzie uroczy Snifflet.

Dowiedz się więcej:

Zobacz także: Co je Niuchacz w Minecraft?

Co sądzicie o nowym mobie? Dajcie znać w komentarzu!