Gry

20.07.2023 17:56

Jajo Niuchacza w Minecraft – jak je zdobyć?

O Niuchaczu – nowym mobie w Minecraft – pisaliśmy już kilkukrotnie. Jednak dziś skupimy się nie tyle na samym Snifferze, co na przedmiocie, z którego wykluwa się ta istota – o ile zapewnimy jej do tego odpowiednie warunki. Dowiedz się, jak zdobyć jajo Niuchacza!

Jak zdobyć jaja Niuchacza?

Wszyscy aktywni gracze Minecrafta na pewno zdążyli już poznać Niuchacza. Pisaliśmy już o nim kilkukrotnie, ale dla przypomnienia: to nowy mob, który został dodany do gry po głosowaniu Minecraft Mob Vote 2022, w którym zdobył pierwsze miejsce. Jednak czy na pewno już każdy widział go w swojej grze?

Nietrudno zauważyć, że te stworzenia raczej nie pojawiają się w grze samoistnie. Dlaczego? Bo ten gatunek faktycznie wyginął, a jego czas w świecie Minecrafta już dawno minął. W związku z tym szukanie go po mapie przyniesie podobny skutek, co poszukiwanie mamutów w dziczy.

Jednak nie wszystko stracone! Dzięki zupełnie nowej funkcji archeologii każdy może przywrócić ten majestatyczny gatunek do życia. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie znaleźć jego jajo.

Zobacz także: Roblox – subskrypcje dla każdego twórcy? To możliwe!

Gdzie są jaja Snifferów?

Jaja Niuchaczy (ang. Sniffer Eggs), podobnie jak same moby, pojawiły się w aktualizacji 1.20, znanej też jako Trails and Tales. Update kładzie duży nacisk na wspomnianą archeologię, a jednym z przedmiotó, które można odnaleźć, jest wspomniane jajo.

Jaja Snifferów można zdobyć tylko za pomocą nowego narzędzia – Pędzla. W tym celu należy przeszukać Podejrzane piaski w „ciepłych” wersjach Podwodnych ruin. Można rozpoznać je po tym, że są zbudowane głównie z piaskowych bloków – ich przeciwieństwem są tzw. zimne ruiny, w których znajdziesz więcej kamienia i cegły.

Gdy już znajdziesz odpowiednie ruiny, poszukaj Podejrzanego Piasku i użyj na nim Pędzla. Każdy blok w tym miejscu ma 6,7% szansy na upuszczenie Jaja Sniffera.

Jak wykluć jajo Niuchacza?

Aby Sniffer wykluł się z jaja, wystarczy po prostu położyć je na ziemię i czekać. Gdy postawisz jajo na powierzchni, będzie on miało postać bloku, a z czasem zaczną się na nim pojawiać pęknięcia. Po pewnym czasie z jajka wykluje się mały Sniffer, zwany też Sniffletem. Ten proces zwykle trwa około 20 minut, ale moby wykluwają się dwa razy szybciej, jeśli umieścisz je na bloku mchu.

Innym sposobem na zdobycie Sniffer Eggs, o którym już pisaliśmy, jest wyhodowanie dwóch dorosłych Niuchaczy. Oczywiście nie obejdzie się bez szukania jaj powyższą metodą, ale gdy już dojdziesz do momentu, w którym masz dwa dorosłe Niuchacze, cały proces będzie znacznie łatwiejszy. Wówczas możesz użyć nasion Torchflower do tego, by namówić dwa Sniffery na amory – owocem ich miłości będzie nowe jajo.

Zobacz także: Diablo 4 – jak zdobyć konia?

A Wy już znaleźliście jajo Niuchacza? Dajcie znać w komentarzu!