Gry

26.06.2023 14:05

Co je Niuchacz w Minecraft?

Aktualizacja 1.20 dodała do Minecrafta zwycięzcę ostatniego głosowania – Niuchacza (ang. Sniffer). Jajo tego starożytnego moba musi zostać wykopane z głębin podwodnych ruin, a następnie wykluje się z niego urocze pasywne stworzenie. Dowiedz się, co je Niuchacz!

Jak stworzyć Sniffera w Minecraft?

Jak wspominaliśmy, jaja Niuchacza znajdziesz w podwodnych ruinach. Jeśli uda Ci się pozyskać przynajmniej dwa, możesz zapobiec wymieraniu tego gatunku – wystarczy założyć farmę i je hodować. Jednak aby to zrobić, warto wiedzieć, co te urocze stworzonka lubią jeść. Nie jest to tak oczywiste, jak w przypadku krów czy świń, dlatego przyjrzyjmy się temu bliżej.

Zobacz także: Sniffer, czyli Niuchacz – Minecraft doczekał się nowego moba!

Co je Niuchacz w Minecraft 1.20?

Niuchacze jedzą Torchflower Seeds – rzadkie starożytne nasiona, które można znaleźć tylko wtedy, gdy te stworzenia wykopią je z ziemi, trawy lub bloków błota. Nie ma jeszcze znanego sposobu na wymuszenie tego procesu, więc musisz trzymać Sniffery w kontrolowanym obszarze i czekać, aż same wyniuchają nasionka. Nakarmienie dwóch Niuchaczy nasionami Torchflower sprawi, że będą się rozmnażać i składać jaja – takie same, jakie możesz znaleźć w podwodnych ruinach.

Jak oswoić Sniffera – Minecraft 1.20

Niestety, nie ma sposobu, aby oswoić Niuchacza – przynajmniej w tradycyjnym rozumieniu. Jednak są to pasywne moby, które nigdy Cię nie zaatakują i nawet na ciebie nie spojrzą, chyba że trzymasz jedzenie, które lubią. Oznacza to, że możesz traktować je jak każde inne zwierzę hodowlane i zamykać je w zagrodzie.

Zobacz także: Diablo Immortal – aktualizacja 2023. Co dodaje?

Co sądzicie o nowych mobach? Dajcie znać w komentarzu!