Esport
Gry
Newsy

22.09.2021 17:48

Ogromna zmiana w Dust 2, krótsze mecze i inne zmiany w nowej operacji w CS: GO

Scena esportowa CS: GO doczekała się niewielkiej, choć poważnej zmiany na mapie Dust 2. W związku z nią TT tracą ogromną przewagę, którą mieli od pierwszych wersji mapy. Sprawdź, co zmieniło się w najnowszej aktualizacji Counter Strike z okazji Operacji Riptide.

Poważna zmiana na Dust 2 w Operacji Riptide

Mapa Dust 2 wynagradzała dobrych snajperów, szczególnie po stronie terrorystów. Wszystko za sprawą doskonałej widoczności drzwi na midzie z respa TT. Dobry snajper nie tylko zyskiwał kluczową informację na temat liczby antyterrorystów zmierzających na B, ale wielokrotnie mógł któregoś ustrzelić lub zadać mu sporo obrażeń.

Z aktualizacją mapy podczas Operacji Riptide ma się to w końcu zmienić. Wszystko za sprawą... obniżenia dachu budynku, który zasłania teraz widok na mida z respa TT. Jak to wygląda w praktyce? Zobacz sam:

Zobacz także: Jak dostać się na scenę e-sportową?

Zmiana, choć niewielka, poważnie wpływa na balans rozgrywki na mapie de_dust 2. Od teraz CT nie muszą rzucać granatów dymnych, by zasłonić widok na double doorsy. Nie muszą też liczyć na szczęście, że przeciwny snajper chybi swój strzał. Czy scena esportowa CS:GO ucieszy się z tych zmian? Tego dowiemy się w najbliższych dniach.

Operacja Riptide - krótsze mecze, nowe wyposażenie i balans broni

Jedna ze zmian to ukłon w stronę graczy CS: GO, którzy nie mają cierpliwości lub czasu, by rozgrywać pełne mecze turniejowe. Od teraz istnieje możliwość, by wybrać krótkie rozgrywki best-of-16. W tym trybie do zwycięstwa wystarczy jedynie 9 rund, nie 16, jak ma to miejsce w klasycznym trybie turniejowym (który oczywiście dalej znajduje się w grze).

Zobacz także: TOP 5 dobrych gier na telefon, na które zdecydowanie warto czekać

Kolejną ciekawą nowością jest tarcza balistyczna, którą wyposażyć będą mogli antyterroryści. Tarcza będzie miała ograniczoną wytrzymałość. Twórcy zdają sobie sprawę, jak poważną zmianą w grach turniejowych mogłoby być to wyposażenie, dlatego ograniczyli możliwość używania tarczy wyłącznie do map z zakładnikami.

Scenę esportową CS: GO z pewnością zainteresują też zmiany M4A1-S i Deagle'a. Karabin szturmowy antyterrorystów od teraz będzie zadawał nieco więcej obrażeń w ciało. Za to legendarny pistolet będzie zadawał ich mniej.

Buff m4a1-s w cs go operacja riptide

Czy M4A1-S stanie się najlepszym karabinem CT? Niekoniecznie. Dla niektórych problemem dalej może być niewielki magazynek.

Valve wprowadziło do Counter Strike'a kilka poważnych zmian, które wpłyną na wygląd sceny esportowej w najbliższych miesiącach. A co ty sądzisz o aktualizacji związanej z Operacją Riptide? Daj znać w komentarzu!

Zobacz także: Scena esportowa CS: GO odetchnęła – major PGL w Sztokholmie z udziałem publiczności!