Newsy
Gry

13.05.2022 12:00

Premiera Starfield i Redfall przesunięta na 2023 rok

Bethesda Softworks przełożyła Starfield – swoją wyczekiwaną grę science-fiction RPG – oraz Redfall, strzelankę o tematyce wampirów od Arkane Studios, na pierwszą połowę 2023 roku. Obie gry miały się ukazać jeszcze w tym roku. Co jest powodem opóźnienia?

Starfield – premiera nie tak szybko, jak myśleliśmy

W oświadczeniu opublikowanym w czwartek na Twitterze wydawca należący do Xboxa poinformował, że potrzebuje więcej czasu na opracowanie gier. Wiadomość pojawiła się zaledwie kilka tygodni przed pokazem Xbox i Bethesda Games, który ma odbyć się 12 czerwca.

Źródło: Bethesda Polska, Twitter

Sytuacja wydawcy jest o tyle kłopotliwa, że Starfield i Redfall były flagowymi exclusive'ami na konsolę Xbox Series X. Starfield to pierwsza nowa marka Bethesda Game Studios od 25 lat i jest reklamowany jako Skyrim w kosmosie. Brak obu tych tytułów pozostawia ogromną lukę w ofercie Microsoftu dla graczy Xboxa na 2022 rok.

Zobacz także: Skyrim z kolejnym wydaniem! Czy warto kupić TES: V Skyrim Anniversary Edition?

Starfield – co o nim wiemy?

Starfield to pierwszy samodzielny tytuł Bethesdy, który nie jest częścią serii Fallout ani Elder Scrolls.

Jak twierdzi szef studia, Todd Howard, nowy tytuł zabierze nas w przyszłość i przestrzeń kosmiczną, pozwalając na wzięcie udziału w epopei o „nadziei i ludzkości”, którą opisuje jako „Skyrim w kosmosie”.

Oficjalny zwiastun Starfield

Co wiemy o fabule? Emil Pagliarulo, dyrektor projektowy Bethesda Game Studios, wyjaśnia, że Starfield przeniesie nas do 2330 roku, do miejsca o nazwie Zasiedlone Układy (ang. Settled Systems) położonego około 50 lat świetlnych od naszego Układu Słonecznego.

Pagliarulo podał również kilka informacji na temat dwóch największych frakcji w grze – Zjednoczonych Koloni i Kolektywu Wolnych Gwiazd, które przed rozpoczęciem gry były zaangażowane w krwawą wojnę kolonijną, ale wypracowały niestabilny pokój.

Aż do wczoraj premiera Starfield była ustalona na 11 listopada 2022 roku. To symboliczna data – dokładnie 11 lat wstecz od tego dnia wydano The Elder Scrolls V: Skyrim.  

Czy Starfield wyjdzie na PS5?

Posiadacze PlayStation niestety będą musieli obejść się smakiem – z obecnych informacji wynika, że Starfield nigdy nie trafi na konsolę firmy Sony. W sierpniu zeszłego roku dyrektor generalny Microsoft Studios, Aaron Greenburg, potwierdził, że nowy RPG Bethesdy będzie miał całkowitą wyłączność na konsolę Xbox.

A wy czekacie na Starfielda? A może bardziej interesuje Was długo wyczekiwany The Elder Scrolls VI? Podzielcie się swoimi przemyśleniami!