Esport
Newsy

11.01.2022 16:00

IEM Katowice 2022 – obostrzenia, zmiany i data startu rozgrywek

Po dwóch latach przerwy najwięksi fani sceny esportowej CS: GO, Starcfrafta II i innych popularnych gier esportowych w końcu powrócą do katowickiego Spodka. Jednak w 2022 roku IEM będzie wyglądał zupełnie inaczej niż wcześniej. Dlaczego? Ze względu na obostrzenia, które czekają fanów. Jak będzie wyglądał Intel Extreme Masters w 2022 roku? Co trzeba mieć ze sobą?

Intel Extreme Masters Katowice 2022 – obostrzenia pandemiczne. Co potrzeba do wejścia?

Ze względu na obecną sytuację Intel Extreme Masters Katowice w 2022 roku przejdzie gruntowne zmiany organizacyjne. Dotyczą one m.in. biletowanych wejść, kwestii szczepień oraz organizacji stoiska expo.

Zobacz także: Gothic 2 – mody do Nocy Kruka po polsku (i z dubbingiem) w 2023 roku

Czy będzie można wejść na IEM Katowice 2022 bez biletu?

Nie, na Intel Extreme Masters 2022 w Katowicach wejdą tylko osoby z zakupionymi biletami. To jedna z największych zmian, jaka czeka największy nadchodzący turniej esportowy w Polsce. Od 2013 roku (czyli pierwszego finału IEM organizowanego na terenie RP), ograniczona (choć nie najmniejsza) liczba osób mogła wejść do Spodka za darmo. Od 2022 roku wszyscy, którzy na żywo będą chcieli oglądać CS:GO, Starcrafta II i inne gry, będą musieli zakupić wcześniej bilety.

Spodek podczas turnieju CS: GO IEM 2022

Na IEM Katowice 2022 nie uświadczymy legendarnych kolejek ciągnących się przez cały plac pod Spodkiem

Przepustki covidowe na IEM 2022?

Przede wszystkim każdy fan esportu, który będzie chciał na miejscu kibicować swoim ulubionym drużynom, będzie musiał na wejściu okazać tzw. przepustkę covidową. Co to oznacza? Kto będzie mógł wejść na IEM 2022 w Katowicach?

Na kultowe trybuny katowickiego Spodka wstęp będą miały wyłącznie osoby w pełni zaszczepione (na ten moment min. 2 dawkami) oraz ozdrowieńcy (osoby, które zachorowały na COVID-19 i zdążyły wyzdrowieć.

Co ważne, przepustka covidowa musi być ważna w dniu imprezy.

Oprócz tego trzeba też pamiętać, że osoby niezaszczepione, które okażą negatywny test na obecność koronawirusa w organizmie, również nie będą miały wstępu na imprezę.

Co z EXPO na Intel Extreme Masters 2022 w Katowicach?

W tym roku czekają nas kolejne duże zmiany. Ze względu na obostrzenia na IEM Katowice 2022 nie pojawi się strefa EXPO, która od kilku lat organizowana była w sąsiadującym ze Spodkiem Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Fani sceny esportowej będą musieli zadowolić się wyłącznie turniejami na głównej scenie IEM Katowice 2022.

IEM Katowice 2022 – data startu imprezy i turniejów esportowych

Pierwsze rozgrywki w katowickim Spodku rozpoczną się już 17 lutego 2022 roku. Wtedy będziemy mieli okazję śledzić (niestety wyłącznie online) m.in. rozgrywki fazy play-off turnieju CS: GO.

Zobacz także: CS: GO – kto zagra na IEM Katowice 2022? Znamy wszystkie drużyny!

Kibicować na żywo fani będą mogli od 25 do 27 lutego 2022 roku. Na ten weekend bilety pojawią się w sprzedaży już niebawem.

Obostrzenia na IEM Katowice 2022 to dobra decyzja?

Moim zdaniem wprowadzone obostrzenia były konieczne, by tegoroczne finały rozgrywek Intel Extreme Masters mogły się w ogóle odbyć. W końcu nikt nie chce, by organizatorzy podejmowali tak nietrafione i krzywdzące decyzje, jak podczas ubiegłorocznych finałów (zamknięcie bram na 24 godziny przed startem rozgrywek). Podjęcie rozsądnej decyzji na długo przed startem turnieju (oraz sprzedaży biletów) pozwala każdemu na zastanowienie, czy chce brać udział w tym przedsięwzięciu na jasno określonych warunkach.

Moim zdaniem – lepszej decyzji organizatorzy IEM Katowice 2022 podjąć nie mogli.

Zobacz także: Jak obstawiać mecze w grach esportowych? Poradnik początkującego