Esport

26.07.2021 10:55

Nowy snajper w Astralis. Będzie nim duńska wschodząca gwiazda e-sportu

Jedna z najlepszych drużyn na scenie CS:GO dokonuje solidnych transferów. Po odejściu device'a do duńskiej organizacji dołącza były zawodnik Tricked Esport – lucky!

Nowy snajper Astralis – lucky

Nowy nabytek Astralis to 18-letni duńczyk Philip "lucky" Ewald, który swoje pierwsze kroki na profesjonalnej scenie esportowej stawiał w Tricked Esport. Choć jest to drużyna niższego tieru, młody strzelec w 2021 roku wypracował w jej barwach rating wynoszący 1,13. Okazał się tym samym najlepszym graczem swojej byłej organizacji.

Dyrektor sportowy Astralis – Kasper Hvidt – chwali gracza za doskonałą technikę i wyczucie gry. Choć młody zawodnik nie grał jeszcze na najwyższym poziomie, organizacja chce, by lucky od samego początku stał się aktywnym członkiem zespołu i regularnie pokazywał swoje umiejętności w kolejnych turniejach.

Zobacz także: Jak dostać się na scenę e-sportową?

Kiedy Astralis wróci do rozgrywek CS:GO?

Oficjalny transfer lucky'ego odbędzie się pierwszego sierpnia. Biorąc pod uwagę oczekiwania dyrektora sportowego Astralis, możemy spodziewać się debiutu zawodnika w pierwszych rozgrywkach 14 sezonu ESL Pro Leage, które rozpoczną się w połowie sierpnia. Astralis liczy na nowego zawodnika również ze względu na potencjalną przerwę Lukasa "gla1ve" Rossandera, który na jesień spodziewa się urodzin dziecka.

Czy lucky poradzi sobie w jednym z najlepszych zespołów świata? A może ktoś inny byłby lepszym następcą device'a? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także: Nadchodzi Tom Clancy's XDefiant – darmowy mix CoDa i Overwatch od Ubisoftu