Gry
Newsy

17.01.2023 13:08

Nowa roadmapa do The Sims 4! Jakie zmiany się szykują?

Choć niedawno Maxis ogłosiło wydanie nowej części The Sims, twórcy jeszcze nie zrezygnowali ze wspierania dotychczasowej odsłony. Kilka dni temu pojawiła się nowa roadmapa czwartej części popularnego „symulatora normalnego życia”. Co się w niej znajduje? Całkiem sporo – wygląda na to, że fani Simsów mają na co czekać!

Maxis nie zapomniało o The Sims 4

W październiku zeszłego roku deweloperzy zapowiedzieli piątą część Simsów, obecnie zatytułowaną Project Rene. Choć zaplanowano już pierwsze testy, gra nadal znajduje się na bardzo wczesnym etapie produkcji. Jednak Maxis nie porzucił swojego poprzedniego dziecka i nadal rozwija czwartą część swojej najpopularniejszej serii, która w przyszłym roku skończy już 10 lat.

Ostatnia część serii The Sims nadal otrzymuje wiele aktualizacji. W zeszłym roku Electronic Arts podjęło zaskakującą decyzję, by przenieść podstawową wersję gry na model free-to-play. Oczywiście nie dotyczy to większości rozszerzeń, za które nadal trzeba zapłacić.

Zobacz także: Jak wygląda The Sims 5? Mamy screeny z wczesnej wersji gry

Jakie są plany rozwoju The Sims 4 na kilka kolejnych miesięcy?

Niedźwiedzie i... pieluchy?

Na oficjalnym koncie The Sims na Twitterze pojawił się post z krótkim filmem przedstawiającym plan działania na kilka najbliższych miesięcy. Na razie Maxis nie zdradziło więcej informacji na ten temat. Jednak wiadomo, że już niedługo otrzymamy aktualizację podstawowej wersji gry, a także dwie nowe Kolekcje – prawdopodobnie związane z dekoracją łazienki i bielizną.

Co ma wnieść wspomniany update? Wszystko wskazuje na to, że twórcy zamierzają wprowadzić do gry nieco odnowiony etap niemowlęcia, na który fani czekali już od dłuższego czasu.

Wiadomo też, że w planach na kilka następnych miesięcy jest wydanie kolejnego dodatku. Jednak na razie mieliśmy okazję zobaczyć tylko logo z niedźwiadkiem. Twórcy zapowiedzieli transmisję społecznościową, która odbędzie się 31 stycznia – prawdopodobnie tam dowiemy się więcej na temat nowego rozszerzenia.

It's all relative

Każda roadmapa The Sims 4 ma własne hasło, które nakreśla tematykę przyszłych dodatków i aktualizacji. Jak brzmi ono tym razem? „It's all relative” ! Pewien fan szybko zauważył, że może to być odniesienie do rodzinnego serialu o tym samym tytule, który wyprodukowano w 2023 roku.

Wygodna piżama, niemowlęta, nowe wyposażenie łazienki, odniesienia do drzew genealogicznych i zjazdów rodzinnych widocznymi w filmie... Wygląda na to, że cała nowa zawartość będzie w jakiś sposób powiązana z życiem rodzinnym.

Zobacz także: Nowy silnik gry w ETS 2 w 2023 roku? W końcu nowa jakość!

A Wy czekacie na nowe dodatki do The Sims? Dajcie znać w komentarzach!