Gry

25.09.2023 15:30

Najlepsze mody do ETS 2, które musisz wypróbować w 2023 roku!

Chcesz nieco odświeżyć swoją rozgrywkę w drugiej części Euro Truck Simulator 2? Jesteś w dobrym miejscu! Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najpopularniejszych modyfikacji, które dodają do tej gry sporo ciekawych nowości. Sprawdź nasze zestawienie i ciesz się nowymi funkcjami podczas rozgrywki!

Mody do Euro Truck Simulator 2

Nie ma to, jak zasiąść za kierownicą ciężarówki i wyruszyć w podróż z ładunkiem – tak sądzą wszyscy fani Euro Truck Simulator 2. Dzięki tej wyjątkowej symulacji każdy może poczuć na własnej skórze, jak to jest prowadzić te imponujących rozmiarów pojazdy.

Jednak w każdej grze zawsze można wprowadzić dodatkową zawartość lub ulepszenia. Na szczęście społeczność Euro Truck Simulator ciężko pracuje nad tworzeniem różnych modyfikacji, aby gracze mogli je wykorzystać. Od rozszerzeń świata po ulepszenia wizualne – istnieje wiele różnych dodatków, które zmieniają grę nie do poznania.

Społeczność Euro Truck Simulator 2 dynamicznie rośnie. Coraz więcej kierowców wyrusza na drogi, aby rozwijać swoje firmy transportowe. Mimo że sama gra już sama w sobie jest atrakcyjna dla wielu graczy, ze względu na grono twórców modyfikacji przyciąga również kolejnych entuzjastów.

Oto kilka najciekawszych modów do ETS 2, które z pewnością warto sprawdzić!

Nie wiesz, jak instalować mody do Euro Truck Simulator 2? Pełną instrukcję znajdziesz w jednym z naszych poprzednich artykułów:

Zobacz także: Euro Truck Simulator 2 – mody, bez których nie zaczynaj gry!

TruckersMP

Choć samotna jazda wirtualnymi trasami to świetny sposób na relaks, nawet to może się z czasem znudzić. Czyż nie byłoby świetnie, gdyby dało się dzielić tym doświadczeniem z innymi graczami? Jeśli tak uważasz, TruckersMP to coś właśnie dla Ciebie!

To jeden z najpopularniejszych modów do tej produkcji, który umożliwia graczom wspólną jazdę tymi samymi drogami na dedykowanych serwerach.

Modyfikacja od lat przyciąga tysiące graczy, a na wielu serwerach nadal można spotkać całe rzesze graczy. To aktywna przestrzeń, w której gracze mogą wchodzić w interakcje, a nawet tworzyć wspólne międzynarodowe firmy.

TruckersMP pobierzesz z oficjalnej strony modyfikacji.

Real Traffic Density And Ratio

Jazda po otwartych drogach może być naprawdę relaksująca, ale dość puste drogi z ETS 2 często mają niewiele wspólnego z realizmem. Mod „Real Traffic Density And Ratio” autorstwa Cipinho stara się to zmienić. Modyfikacja wprowadza sensowne zmiany w systemie ruchu, a właściwie wdraża go zupelnie od nowa.

Zgodnie z opisem moda, wykorzystuje on nowe mechaniki, by określić dokładną liczbę samochodów w zależności od pory dnia. Dlatego od teraz w godzinach szczytu będzie znacznie więcej aut niż wieczorem czy nocą.

Co ważne, autorowi udało się wprowadzić te zmiany bez nadmiernego obciążania sprzętu, dlatego nie trzeba się martwić o problemy z wydajnością.

Real Traffic Density And Ratio pobierzesz stąd.

ETS2 Local Radio

Każdy, kto kiedykolwiek jechał w dłuższą trasę – na żywo czy wirtualnie – wie, o ile przyjemniej się prowadzi z dobrą muzyką na głośnikach. Z tego powodu Koenvh1 stworzył moda o nazwie „ETS2 Local Radio”, który znacznie rozszerza repertuar dostępnych stacji radiowych.

Modyfikacja obsługuje transmisje z 5000 różnych stacji radiowych, które dobiera na podstawie lokalizacji gracza. Oznacza to, że możesz słuchać francuskiego radia we Francji, a szwedzkiego – w Szwecji. Wszystkie dostępne stacje radiowe są dostępne w 20 różnych językach.

ETS2 Local Radio i instrukcję jego instalacji znajdziesz tutaj.

Daniel’s Random Events Mod

Jedziesz wiejską drogą ciężarówką z prędkością 130 mil na godzinę, w radiu leci Twoja ulubiona piosenka, a Ty klaszczesz w dłonie na kierownicy i nucisz pod nosem. Jednak na kolejnym zakręcie musisz przyhamować, bo drogę blokuje wleczący się traktor. To scenariusz, którego nie da się osiągnąć bez modów.

Modyfikacja Daniel’S Random Events Mod stara się bardziej urozmaicić to, co może Cię spotkać na drodze. Od teraz, zależności od pory dnia, po wiejskich drogach będą poruszać się traktory, kombajny lub inne pojazdy wolnobieżne.

Czeka na Ciebie ponad 80 nowych losowych zdarzeń, z których większość może pojawić się w różnorodnych konfiguracjach. Według twórcy moda stwarza to ponad 2000 możliwości różnych wydarzeń.

Co ciekawe, nowe pojazdy mają również odblaski, dzięki czemu można je lepiej rozpoznać w nocy.

Daniel’s Random Events Mods pobierzesz stąd.

Zobacz także: Blaziken dołącza do Pokemon Unite!

Real Advertisements

Real Advertisements nie należy do modów, który znacząco wpływa na grafikę czy mechaniki rozgrywki. Jednak to jedna z tych drobnostek, które znacznie mogą poprawić immersję podczas przemierzania europejskich autostrad.

Modyfikacja zmienia billboardy i inne reklamy w grze, aby wyświetlały rzeczywiste produkty, które pojawiły się w prawdziwym życiu.

W sumie dostępnych jest 269 reklam, a każda z nich jest dostosowana do języka kraju, w którym się znajduje. Reklamy pochodzą od lokalnych firm, a także międzynarodowych korporacji.

Modyfikację pobierzesz stąd.

Paris Rebuild

Studia produkujące gry rzadko wiernie odtwarzają prawdziwe miasta. Wymagałoby to ogromnego nakładu czasu i środków, na który większość firm nie może sobie pozwolić. Jednak gdzie deweloper nie może, tam modera pośle – a już nie raz się przekonaliśmy, że fani potrafią zdziałać cuda.

Paris Rebuild to kompletna przebudowa Paryża w ETS 2, która obejmuje zarówno stworzenie nowych dróg, jak i otwarcie tych, które były do tej pory zamknięte. W grze nareszcie znalazły się budowle takie jak wieża Eiffla czy katedra Notre Dame. Na drogach pojawia się więcej samochodów osobowych i autobusów, a poza miastem drogi łączą się z większą liczbą miejsc turystycznych.

Moda Paris Rebuild pobierzesz z tej strony.

Sound Fixes Pack

Jazzycat to jeden z bardziej rozpoznawalnych moderów ETS 2, który stworzył wiele świetnych modeli ciężarówek. Jednak jego praca nie ogranicza się do modelowania nowych samochodów.

Sound Fixes Pack autorstwa wyżej wspomnianego autora wprowadza wiele rozwiązań, które wyraźnie poprawiają dźwięki w grze. Dotyczy to zarówno prowadzonego pojazdu, jak i otoczenia, w którym porusza się gracz. Mod zmienia wiele szczegółów takich jak dźwięk zamykanych drzwi po zatankowaniu, które razem tworzą piorunujący efekt. To zdecydowanie must have dla wszystkich fanów wirtualnych ciężarówek!

Sound Fixes Pack pobierzesz z warsztatu Steam.

SiSL's Mega Pack & Flat UI

Dla międzynarodowego kierowcy ciężarówka pełni funkcję nie tylko środka transportu, ale także salonu i sypialni. Dlatego dostosowanie kabiny do własnych potrzeb jest niezwykle ważne. Tym właśnie zajmuje się SiSL's Mega Pack – dodaje ponad 400 elementów, które możesz umieścić w swojej kabinie.

Wśród nich znajdziesz między innymi flagi państw i kostki rubika w kilku kolorach i kształtach. Jednak diabeł tkwi w szczegółach. Paczka gum do żucia, pudełko chusteczek, zapachowa choinka – to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat, dzięki któremu w swojej ciężarówce poczujesz się jak w domu.

Z kolei Flat UI to drobna poprawka od tego samego autora, która nieco unowocześnia interfejs użytkownika.

SiSL’s Mega Pack pobierzesz stąd, a Flat UI stąd.

Realistic Graphic Mod

Większość z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że Euro Truck Simulator 2 nadal wygląda nieźle. Jednak nie da się ukryć, że gra ma już swoje lata i wypadałoby ją odświeżyć w kilku miejscach.

Jednym z najbardziej estetycznych modów graficznych do ETS 2 jest „Realistic Graphics Mod” autorstwa Frkn64. Dodaje on między innymi 70 rodzajów wysokiej jakości tekstur nieba, a także 30 rodzajów tekstur dróg i bardziej realistycznych warunków pogodowych.

Rozszerzenie wprowadza też ogólne ulepszenia grafiki takie jak nowe rozbłyski świetlne, nowe efekty specjalne oraz proste regulacje ogólnej jasności, cieni i kolorów gry.

Moda ściągniesz ze strony autora.

Zobacz także: Migracja kont Minecraft – nie przegap terminu!

AI Traffic Pack

Pakiet nowych ciężarówek AI Traffic Pack autorstwa Jazzycat został po raz pierwszy wydany w 2014 r. Od tego czasu wielokrotnie go aktualizowano, a dziś zawiera aż 524 nowych samochodów.

Po zainstalowaniu tej opcji drogi nie są bardziej ruchliwe, a po prostu bardziej zróżnicowane i realistyczne. Co ważne, samochody są zaczerpnięte z prawdziwego świata. Na drogach zobaczysz Mini Coopery, Rolls Royce’y i Pegueoty przemierzające autostrady w obie strony.

Jeśli znudziły Ci się auta, jakie spotykasz na drogach w ETS 2, AI Traffic Pack z pewnością nieco urozmaici Twoje doświadczenie!

AI Traffic Pack pobierzesz stąd.

Google Maps Navigation

Euro Truck Simulator 2 ma dobrze zrealizowany system nawigacji, który bez większych problemów pozwoli Ci przejechać z punktu A do punktu B. Ale może łatwiej będzie jeździć z nawigacją, którą znasz z prawdziwego życia? Modyfikacja autorstwa Sinagrit Baba umożliwia synchronizację GPS ciężarówki z Mapami Google.

Interfejs użytkownika mapy został całkowicie przerobiony, aby wyglądał jak oprogramowanie od amerykańskiego koncernu. Masz także dostęp do kilku subtelnych ustawień takich jak jasność i położenie ograniczenia prędkości na ekranie.

Nowe mapy pobierzesz z tej strony.

Realistic Truck Physics Mod

Realistic Truck Physics całkowicie zmieni sposób, w jaki poruszasz się po europejskich drogach. Rozszerzenie całkowicie zmienia dostępną w grze fizykę jazdy.

Po zainstalowaniu moda wszystkie elementy ciężarówki zaczynają zachowywać się zupełnie inaczej. Zawieszenie, drgania kabiny, hamowanie, aktywna kontrola przechyłu i zmniejszony kąt przechyłu – te wszystkie innowacje mogą być zarówno ułatwieniem, jak i utrudnieniem. Wszystko zależy od Twojego stylu jazdy.

Pobierz Realistic truck Physics Mod z tej strony.

ProMods Europe Map

Szukasz rozszerzenia mapy z prawdziwego zdarzenia, które będzie prawdziwym game changerem? ProMods Europe Map jest właśnie dla Ciebie! Mod dodaje 106 miast położonych w 20 nowych krajach takich jak Irlandia, Hiszpania, Ukraina, Grecja, a nawet Islandia.

Ponadto dodano lub ulepszono 251 miast w 22 krajach, które były już dostępne w grze. Chociaż sam mod jest darmowy, wymaga od graczy Euro Truck Simulator 2 zainstalowania prawie wszystkich DLC do gry, począwszy od „Going East!” do „Drogi do Morza Czarnego”.

Samą modyfikację pobierzesz ze strony ProMods.

Zobacz także: Warzone Mobile – jak pobrać, kiedy premiera? Gameplay i wymagania

A Wy jakie mody do Euro Truck Simulator 2 najbardziej lubicie? Dajcie znać w komentarzu!