Gry
Newsy

06.09.2023 8:18

Migracja kont Minecraft – nie przegap terminu!

W najbliższych dniach Microsoft na dobre zmieni sposób logowania się na konto Minecraft. Jeśli nie przeprowadzisz migracji przed 19 września 2023 r., stracisz dostęp do swojego konta i wszystkich zapisanych na nim danych. To ostatnia szansa, by tego uniknąć – zobacz, jak to zrobić!

Migracja kont MInecraft – do kiedy?

Microsoft, który od lat jest właścicielem Minecrafta, od zeszłego roku przeprowadza migrację kont Mojang na swoją własną platformę. Ten proces ma się ku końcowi – ostateczny termin przeniesienia swojego konta przypada na 19 września 2023 roku.

Chcesz zachować swoje zapisy, światy, osiągnięcia i wszystkie dane? Będziesz musiał przenieść konto – i to jak najszybciej. Jeśli nie zdążysz tego zrobić do tego terminu, już nigdy nie uzyskasz do nich dostępu i nie pomogą Ci nawet najlepsze narzędzia do przywracania usuniętego świata.

Jednak nie taki diabeł straszny. Migracja konta Minecraft z Mojang do Microsoft niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim nie tracisz na zawsze dostępu do wszystkich swoich postępów w Minecrafcie, co już samo w sobie jest zaletą.

Oprócz tego możesz spodziewać się wielu innych bonusów takich jak:

 • uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które podnosi bezpieczeństwo konta;

 • dostęp do gry Minecraft: Bedrock Edition dla systemu Windows;

 • nowa, fantazyjna peleryna.

Nie jesteś pewien, jak przeprowadzić migrację? Nie martw się – to bardzo proste. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje potrzebne do przeniesienia konta, które pozwolą Ci nadal cieszyć się Minecraftem na starych zapisach.

Zobacz także: Czy AMD FSR zrewolucjonizuje gaming?

Jak przeprowadzić migrację konta Minecraft?

Na szczęście migracja konta Minecraft nie jest niczym trudnym – cały proces jest całkowicie bezpieczny nie powinien zająć Ci dłużej niż kilka minut. Oto jak to zrobić!

 1. Otwórz Minecraft Launcher lub zaloguj się na Minecraft.net.

 2. Zaloguj się na swoje konto Mojang.

 3. W prawym rogu ekranu znajdziesz czerwony „dymek” z ostrzeżeniem o konieczności migracji konta.

 4. Wybierz opcję Rozpocznij pod danymi logowania, aby rozpocząć proces migracji. Następnie naciśnij Continue and Migrate.

 5. Wprowadź dane swojego konta Mojang, aby się zalogować. Następnie naciśnij Let's Start Moving!

 6. Otrzymasz 7-cyfrowy kod uwierzytelniający potwierdzający, że jesteś właścicielem konta. Naciśnij Get Code.

 7. Wpisz kod w polu tekstowym, naciśnij przycisk Submit and Start Migration.

 8. Naciśnij przycisk Complete Move, aby potwierdzić.

 9. Zostaniesz poproszony o podanie danych logowania do konta Microsoft, na które chcesz przenieść swoje konto Minecraft. Jeśli takiego nie masz, możesz je założyć w tym momencie.

 10. Serwer przekieruje Cię z powrotem na stronę logowania do Minecrafta. Zamiast logować się przez Mojang, naciśnij Microsoft Log in i zrób to przy użyciu konta, na które przed chwilą się przeniosłeś.

Gdy zalogujesz się do Minecrafta kontem Microsoftu, proces migracji zostanie zakończony i będziesz mógł rozpocząć grę. Jeśli po drodze napotkasz jakiekolwiek problemy, odwiedź stronę help.minecraft.net i skorzystaj z okna czatu po prawej stronie, aby omówić je z supportem.

Nie czekaj – przenieś swoje konto jak najszybciej

Migracja konta Minecraft to nic trudnego i nie zajmie Ci dużo czasu, ale jeśli to zaniedbasz, stracisz wszystkie swoje cenne zapisy. Jeśli chcesz tego uniknąć, zajmij się tym jak najszybciej – najlepiej jeszcze dziś.

Zobacz także: Warzone Mobile – jak pobrać, kiedy premiera? Gameplay i wymagania

Im szybciej przeprowadzisz migrację konta, tym lepiej. Jeśli zapomnisz, po 19 września 2023 roku nie będzie już odwrotu. Lepiej jest zachować ostrożność, niż żałować, więc upewnij się, że przeprowadziłeś migrację swojego konta Minecraft już dziś, zanim będzie za późno!