Newsy
Gry

13.11.2021 12:30

Gothic Remake coraz bliżej? Po roku milczenia mamy pierwsze szczegóły!

Teaser Gothica Remake spadł na nas ponad rok temu jak grom z jasnego nieba. Od tamtego czasu było o grze cicho. Jednak Alkimia Interactive obiecuje, że już niedługo dowiemy się czegoś nowego! Czy czeka nas pierwsza zapowiedź oficjalnej wersji Gothc Remake?

Kiedy oficjalna zapowiedź Gothic Remake?

Twórcy nowego Gothica ogłosili, że pracują nad Gothic Remake w 2020 roku. Od pamiętnego grywalnego teasera długo nie było żadnych nowych informacji na temat produkcji. Do wczoraj.

Na swoim Twitterze hiszpańskie studio Alkimia Interactive ogłosiło, że nad Gothic Remake pracuje silny zespół, który wziął do serca uwagi graczy (z ankiety do wypełnienia po zakończeniu grywalnego demka). Gothic Remake będzie tworzony z szacunkiem do oryginalnej produkcji. Mało tego, ma być mu bardzo bliski.

Ponadto twórcy ogłosili, że już wkrótce podzielą się z nami kolejnymi szczegółami na temat wyczekiwanej przez fanów produkcji. Jest więc szansa, że otrzymamy pierwszy oficjalny zwiastun Gothic Remake jeszcze w tym roku!

W co grać w oczekiwaniu na Gothic Remake?

Wszyscy fani kultowej serii gier Piranha Bytes z niecierpliwością oczekują zapowiedzi Gothic Remake. By zapełnić jakoś czas oczekiwania, mogą przetestować jedną z wielu fantastycznych modyfikacji stworzonych przez największych zapaleńców świata Gothic.

Zobacz także: Co wiemy o Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022)? Mamy przecieki ze sprawdzonego źródła!

Gothic MMORPG

Jednym ze świeższych projektów jest recenzowany przeze mnie Gothic MMORPG na serwerze Axyl. Serwer ma już ponad miesiąc, a dalej bawi się na nim kilkudziesięciu graczy dziennie. To ciekawe spojrzenie na gry MMO czerpiące sporo z Gothica i z Metina 2. Co warte uwagi – serwer jest nieustannie rozwijany. Całkiem niedawno do gry została dodana mapa Doliny Górniczej przeznaczona dla najsilniejszych graczy.

Gothic Online serwer MMORPG Axyl świat ciekawa lokacja

Warto spróbować Gothica w konwencji MMORPG? Zdecydowanie tak!

Najlepsza modyfikacja do G2NK? New Balance!

Dla ludzi, którzy preferują solową rozgrywkę, mam inną propozycję. Modyfikacja New Balance do Gothica 2 Noc Kruka wprowadza nieprawdopodobną liczbę nowych broni, lokacji, przeciwników i misji, które dają możliwość zabawy nawet na kilkaset godzin. Przeszedłem tę modyfikację kilkukrotnie na różnych wersjach i muszę przyznać, że bawiłem się fenomenalnie.

Screen z modyfikacji Gothic 2 Noc Kruka New Balance w świątyni Śniącego

New Balance oferuje znane lokacje w nowym wydaniu i kilka autorskich miejscówek

Poradnik instalacji i pliki potrzebne do gry można znaleźć na portalu sefaris.eu.

Zobacz także: Steam Deck – premiera konsoli od Valve przesunięta na 2022 rok!

Najbardziej wyczekiwane polskie modyfikacje do Gothic 2 Noc Kruka – Archolos: Kroniki Myrtany i Dzieje Khorinis

Od wspólnej pracy nad jednym projektem, przez rozłam aż po zaciętą rywalizację. Tak można podsumować historię obu modyfikacji. Dwa zespoły równolegle pracują nad projektami, które aspirują na miano najlepszych modyfikacji do G2NK w historii!

Dzieje Khorinis oferują profesjonalny, aktorski dubbing współtworzony przez ludzi, którzy użyczyli swojego głosu również w oryginalnej trylogii od Piranha Bytes. Ponadto produkcja ma mieć rozbudowaną fabułę i stworzony od podstaw świat. A wszystko to powstaje z myślą o zachowaniu klimatu pierwszej i drugiej części Gothic.

Kroniki Myrtany tworzą ludzie, którzy wyłamali się z projektu Dziejów Khorinis. I dobrze, bo wzajemna rywalizacja zachęciła oba zespoły do stworzenia jak najlepszych produktów. O tym, jak prezentuje się ta modyfikacja, świadczy niezwykle efektowny zwiastun:

Amatorski projekt? Nic z tych rzeczy! Genialne udźwiękowienie, intrygująca fabuła, zróżnicowany, przepiękny świat – tym uraczy nas wyspa Archolos. Modyfikacja ma już nawet swoją zakładkę na Steam! Kiedy premiera? Mam nadzieję, że już niebawem!

Zobacz także: Kultowy Star Wars: KotOR wychodzi na Nintendo Switch!